Strona główna / Aktualności / Ośrodek Kultury podsumował 31. Finał WOŚP

Ośrodek Kultury podsumował 31. Finał WOŚP

W tym roku Wielki Finał odbył się 29 stycznia 2023 r. pod hasłem:

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Mieszkańcy naszego miasta jak zwykle nie zawiedli i nie tylko aktywnie uczestniczyli w Wielkim Finale, ale okazali się też bardzo hojni. Udało się pobić luboński rekord gdyż zebraliśmy 55 758,77 zł. oraz 2 300 euro. W e-Skarbonce zgromadziliśmy 2 903 zł.

Do puszek zbierało 48 wolontariuszy.

Najbardziej skuteczni okazali się:

  1. Hubert Olejniczak 1 808 zł. oraz 2 004 euro
  2. Łucja Wiatr 4 944 zł.
  3. Klaudia Wajman 4 745 zł.

Od godziny 14:00 w lubońskim sztabie WOŚP czyli w Ośrodku Kultury odbywały się liczne imprezy towarzyszące. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy baletowej oraz grupy „Wokół tańca”, które prowadzi Marta Dorna. Następnie zaprezentowali się gitarzyści z grupy Macieja Wojtkowiaka, a potem pojawiła się ekipa Animatori prowadząca zabawy dla dzieci. Swój talent zaprezentowały także uczestniczki zajęć wokalnych: Emilka Baranowska, Julia Breszyk, Anita i Olga Gielnik oraz Wiktoria Gniazdowska. Pokaz tańca ludowego przygotowała grupa pani Renaty Lis. Zespół „Lubonie” oczarował publiczność nie tylko układem tanecznym, ale także pięknymi barwnymi strojami. Podczas finału odbyły się także dwa pokazy teatralne. Pierwszy przygotowany przez dzieci uczęszczające na warsztaty teatralne prowadzone w Ośrodku Kultury przez Weronikę Lewandowską i drugi pokaz grupy teatralnej „COKOLWIEK”. Był to spektakl przygotowany przez grupę młodzieży z lubońskiego LO pod okiem Aleksandry Kołcz. Dla amatorów sportu odbył się rajd nordic walking. O godzinie 15.30 z Ośrodka Kultury wyruszyły na spacer wraz z wolontariuszami „Lubońskie Kijanki”. W holu ulokował się kącik militarno-fotograficzny, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie pod opieką Łukasza Kołcza, a także pokaz ratownictwa taktycznego i cywilnego, prowadzony przez ZS Strzelec Jednostkę Strzelecką 4111 Luboń. Natomiast przed budynkiem Ośrodka strażacy z lubońskiej Ochotniczej Straży Pożarnej prezentowali sprzęt gaśniczy.

Dla miłośników rysowania przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, prowadzone przez dr Dariusza Głowackiego, podczas których powstały piękne kolorowe serca. Na zakończenie imprezy odbył się koncert Marka Nowaka i Witolda Jaśniaczyka z zespołu TON, a także występ Julii Breszyk i Macieja Wojtkowiaka. Dla wszystkich głodnych i zmarzniętych przygotowaliśmy rozgrzewającą zupę gulaszową, a dla wolontariuszy także słodki poczęstunek, który ufundował pan Michał Nowak z Cukierni Krzyżański, za co pięknie dziękujemy. 

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy również wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, którzy przyczynili się do tak fantastycznego wyniku. 

(Magda Baranowska)

Foto. Zbiory Ośrodka Kultury

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *