Strona główna / Aktualności / Luboński Klub Tenisa Stołowego

Luboński Klub Tenisa Stołowego

W środę 28 grudnia w hali LOSiR w Luboniu rozegrany został prestiżowy Wielkopolski Turniej Asów Top 8 w kategorii: juniorów, kadetów, młodzików, żaków. W turnieju startowali tylko zawodnicy sklasyfikowani w czołowej ósemce rankingu Wielkopolski. LKTS Luvena Luboń był drugim po Polonii Śmigiel najliczniej reprezentowanym klubem (wystawiliśmy ośmioro zawodników) w naszym województwie. Zawody miały charakter szkoleniowy.

Złote medale wywalczyli Wiktoria Serafin i Kamil Kostyk (juniorzy). Srebro zdobyła Natasza Adamczyk w kadetkach. Brązowe medale wywalczyli Artom Hrytsenko w kategorii kadetów i Maciej Wernicki w juniorach. Na pozostałych miejscach sklasyfikowani zostali: Czajgis Kacper – miejsce 7. (kat. żacy), Matkowski Piotr – miejsce 5. (kat. kadeci), Gładysz Julia – miejsce 4. (kat. juniorki).

Złoty medal wywalczył Kamil Kostyk 
fot. Zb. LKTS
Na drugim miejscu na podium stanęła Natasza Adamczyk 
fot. Zb. LKTS
Juniorka Wiktoria Serafin zdobyła złoty medal podczas Wielkopolskiego Turnieju Asów Top 8 
fot. Zb. LKTS

W niedzielę 15 stycznia w Krzyżu Wielkopolskim rozegrane zostało 3 Grand Prix Wielkopolski Seniorek i Seniorów. Był to pierwszy turniej Grand Prix Wielkopolski w 2023 roku. W turnieju wystartowało 17 seniorek i 36 seniorów, w tym 10 reprezentantów LKTS Luvena Luboń.

W turnieju seniorek 1. miejsce wywalczyła Anita Chudy, 4. zajęła juniorka Wiktoria Serafin, na 5. pozycji uplasowała się Natalia Piechota, 8. była juniorka Julia Gładysz, na 12. miejscu uplasowała się Ola Nowak, młodziczka Natasza Adamczyk sklasyfikowana została na 15. pozycji. W turnieju seniorów znakomite 3. miejsce wywalczył junior Kamil Kostyk, 15. miejsce zajął Mateusz Kowal, 21. był Maciej Wernicki, na 25. pozycji uplasował się Damian Pyśk. Anita Chudy wywalczyła awans do 3 Grand Prix Polski Seniorek.

Piotr Ciszak

Pierwsze miejsce zajęła Anita Chudy 
fot. Zb. LKTS
Na trzeciej pozycji uplasował się junior Kamil Kostyk 
fot. Zb. LKTS

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *