Strona główna / Aktualności / Michał Gniatkowski – Twój sąsiad w Sejmie

Michał Gniatkowski – Twój sąsiad w Sejmie

W Poznaniu i całej Aglomeracji Poznańskiej ceni się pracowitość i przedsiębiorczość. Tu ludzie pracują w firmach z kapitałem niemieckim i międzynarodowym, świadczą usługi dla zagranicznych kontrahentów, handlują z Zachodem, nie mają kompleksów. Są Polakami i Europejczykami.

Nie proszą o zasiłki i kolejne „plusy”, tylko o to, żeby Państwo im nie przeszkadzało. Nie zmieniało co chwilę przepisów (jak Polski Ład, dotacje dla fotowoltaiki), aby potrafiło opanować inflację i koszty energii. Aby obywatel mógł polegać na publicznej służbie zdrowia, a publiczna szkoła dawała dobre wykształcenie, samemu będąc dobrym pracodawcą dla nauczycieli. Potrzebują przewidywalności i stabilizacji, opanowania inflacji, a nie wiecznych wojenek ideologicznych. O tym będą te wybory.

Nazywam się Michał Gniatkowski. Zająłem się polityką wtedy, gdy stwierdziłem, że ona za mocno zajmuje się mną… Próby całkowitego upartyjnienia prokuratury, sądownictwa, wojska, policji, telewizji publicznej. Dalszy regres służby zdrowia i edukacji. Permanentny konflikt z Unią Europejską i Niemcami – naszym głównym partnerem gospodarczym… Obudził się we mnie społecznik. Zarazem uznałem, „tak na chłodno”, że jako doświadczony prawnik, przedsiębiorca, mąż i ojciec – po prostu nadaję się do tego, żeby wnieść coś pozytywnego do polskiej polityki.
Jestem Wielkopolaninem, pochodzę z małej miejscowości między Gnieznem a Wrześnią. Mieszkam w Swarzędzu. Jestem pierwszym człowiekiem z wyższym wykształceniem w rodzinie. Realistą i marzycielem w jednej osobie. Człowiekiem ceniącym pracę organiczną i dobrą robotę. Prawnikiem, przedsiębiorcą, mężem, ojcem, przedstawicielem klasy średniej. To czego się podejmę – realizuję zgodnie z planem. Obojętnie czy chodzi o studia, kancelarię, klub fitness, szkółkę piłkarską czy rodzinę.

W takiej sytuacji, w jakiej jest teraz Polska, nie mogę dalej uznawać, że „mnie to nie dotyczy”. Pani, Pana, Ciebie – też TO dotyczy.

Proszę o głos 15 października.

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Koncert Świąteczny w blasku choinki

W sobotni wieczór, 2 grudnia w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Kołłątaja odbył się …

Dyżury radnych RML w grudniu 2023 i styczniu 2024

W I i III poniedziałek miesiąca od godz. 16 do 18 we wszystkich rejonach Lubonia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *