Strona główna / Aktualności / Dzień Piwa w saloonie

Dzień Piwa w saloonie

Kowboje z lubońskiego westernowego miasteczka przy ul. Kwiatowej 30 pamiętali o Międzynarodowym Dniu Piwa przypadającym w tym roku 4 sierpnia. 

To ważne spotkanie – dla koneserów piwa, briofilów (miłośników piwa) oraz piwowarów (piwnych ekspertów i degustatorów), chcących poczuć smak chłodnego kuflowego piwa z pianą „na dwa palce” (wysokość piany na trunku), lanego przez sympatyczną panią barmankę – odbyło się właśnie w naszym kowbojskim miasteczku, gdzie toczyły się krótkie rozmowy dotyczące tego złocistego napoju o niepowtarzalnym smaku.

Dzień Piwa został zainicjowany przez dwóch Amerykanów z Kalifornii w 2007 roku. Z każdym rokiem do jego obchodów przyłączają się kolejne kraje, w których w tym dniu organizowane są różne festyny promujące ten rodzaj napoju jako jednego z najstarszych i najpopularniejszych na świecie.

Spożywanie piwa z umiarem ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a jego większa ilość z pewnością poprawia nam nastrój i ułatwia nawiązywanie nowych znajomości. Piwo powoli staje się nieodłącznym elementem spotkań grillowych, podczas których nierzadko bawimy się, słuchamy muzyki oraz śpiewamy.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego kowbojskiego miasteczka. Będąc u nas, możesz skosztować prawdziwego kuflowego piwa, siedząc przy barze w westernowym siodle. Piwo ma wspaniały smak. Pijmy je z umiarem! Pozdrawiam wszystkich.

Sheriff Cordell

Zbigniew Henciel

Międzynarodowy Dzień Piwa obchodzono również w lubońskim kowbojskim miasteczku fot. Zbigniew Henciel

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *