Strona główna / Aktualności / Co słychać w kowbojskim miasteczku

Co słychać w kowbojskim miasteczku

Urodzinowe zakończenia lata 

W końcu przyszedł oczekiwany przez nas wszystkich dzień 30 września, podczas którego wspólnie przywołać mogliśmy wydarzenia minionego lata. Spotkaliśmy się w zaprzyjaźnionym gronie, aby móc podzielić się z innymi naszymi wspomnieniami, podczas jesiennego pikniku zorganizowanego na zakończeniu lata.

Tego dnia również najbliżsi Kuby Przebierały zorganizowali mu w tym miejscu urodziny, które ten obchodził wraz ze swoimi kolegami i koleżankami pod czujnym okiem opiekunów. Kowboje biorący udział w wydarzeniu gorąco przywitali wszystkich gości, a następnie stanęli do „pojedynku na śmiech” z najmłodszymi. Zaprezentowali również zebranym do czego służy ranczerom lasso i bicz. Burmistrz kowbojskiego miasteczka, widząc zaangażowanie dzieci oznajmił im, że są gotowe do zdobywania Dzikiego Zachodu. Uczestnicy przyjęcia wzięli udział w rozmaitych konkurencjach sprawnościowych. Szkraby nabyły wiedzę dotyczącą miejsca, w którym się znalazły, poznając jego legendę. Wszyscy trafili także do aresztu i zapoznali się z obowiązkami stróża prawa. Dodatkową atrakcję stanowiły: dojenie sztucznej krowy, jazda na mechanicznych kucykach, karmienie kóz. Nasz solenizant otrzymał od Sheriffa Cordella złotą gwiazdę i został mianowany jego zastępcą, po czym zaśpiewano mu „sto lat”. Nie zabrakło tortu urodzinowego, prezentów, strzałów z rewolweru i muzyki odtwarzanej z płyt winylowych przez DJ kowboja Bilego. Jako Sheriff kowbojskiego miasteczka pragnę złożyć Kubie życzenia:

Dzisiaj jest Twój dzień.

Dzisiaj są Twoje urodziny.

Jesteś na kowbojskim szlaku, gdzie korzenie Twe.

Kochasz to miasteczko, które kocha Ciebie!

Życzę Ci wszystkiego dobrego.

Radości oraz powodzenia.

Noś gwiazdę z dumą.

Nasz mały solenizant – Kuba Przebierała   fot. Zbigniew Henciel

 

„Święto Pyry” z kowbojami

14 października br. spotkaliśmy się ponownie w kowbojskim gronie, aby uczestniczyć w obchodach „Święta Pyry”. Przy tej okazji nie mogło oczywiście zabraknąć potraw przyrządzonych z ziemniaków, ale na stole pojawiły się również inne dania przyniesione przez naszych gości. Skosztowaliśmy także niemieckiego likieru ziołowo-korzennego pod nazwą Jägermeister. Sheriff oprowadził zainteresowanych po terenie miasteczka, a następnie DJ kowboj Jack rozpoczął potańcówkę. Goście bawili się przy dźwiękach muzyki ogólnej i utworach country. Konkurencją, która sprawiła dużą frajdę uczestnikom imprezy było Limbo – zabawa polegająca na przechodzeniu pod poprzeczką, w taki sposób aby jej przypadkowo nie strącić. Wspólnie bawiliśmy do białego rana…

Goście, którzy odwiedzili nasze kowbojskie miasteczko po raz pierwszy byli pod ogromnym wrażeniem mówiąc, że jeszcze tu wrócą   fot. Zbigniew Henciel

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia lubońskiego kowbojskiego miasteczka przy ul. Kwiatowej 30, gdzie 25 listopada odbędzie się kolejna impreza, tym razem andrzejkowa. Zainteresowanych prosimy o kontakt tel. 602 751 318. Chętnych zapraszamy również na próby grupy taneczno-westernowej „Dallas Country”, kontakt tel. 604 379 755.

Z kowbojskim pozdrowieniem

Sheriff Cordell

Zbigniew Henciel

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

“Okres buntu raczej nie usprawiedliwia wandalizmu”

Niedzielnego wieczoru grupa młodych ludzi postanowiła spędzić czas w okolicach lubońskiej kawiarni Studio 44 w …

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *