Strona główna / Aktualności / Życie w Ośrodku Kultury

Życie w Ośrodku Kultury

Z okazji Dnia Mamy, już na początku maja, ogłosiliśmy konkurs plastyczny „Moja Mama jest wspaniała!”. W czwartek, 26 maja nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 6-9 lat zdobyła Yesieniia Yaworska, natomiast w kategorii wiekowej 10-12 lat – Maja Sulikowska. Przyznaliśmy także dwa wyróżnienia: dla Nataszy Konarczyk oraz Huberta Wiśniewskiego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim pozostałym dzieciom dziękujemy pięknie za tak urocze prace. Rozdanie nagród odbyło się podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka.

fot. Zb. Ośrodka Kultury

Moc atrakcji dla dzieci z okazji ich święta. W sobotę, 28 maja na placu zabaw zrobiło się głośno i radośnie. Choć przez chwilę słońce schowało się za chmury i musieliśmy na moment imprezę przenieść do budynku, ostatecznie Dzień Dziecka był bardzo udany. Muzyczne przedstawienie „ALOHA! Witamy na Hawajach” przeniosło nas w wakacyjne klimaty. Na dużej scenie na piętrze odbył się premierowy pokaz układu tanecznego grupy baletowej działającej w Ośrodku Kultury. Mogliśmy również podziwiać młodych aktorów skupionych wokół kółka teatralnego, którzy przygotowali sztukę z okazji Dnia Mamy. Na scenie zewnętrznej odbyło się Muzyczne Show młodych talentów – młodzieży uczęszczającej na zajęcia wokalne w Ośrodku Kultury. Śpiewające dziewczyny: Julka Breszyk, Wiktoria Gniazdowska, Oliwia Kowalska i Paula Skorlińska oczarowały widownię swoim talentem. Na zakończenie imprezy odbyły się zajęcia zumby dla dzieci i młodzieży, które poprowadziła Jolanta Owczarzak. Przez cały czas trwania imprezy doświadczeni animatorzy prowadzili gry i zabawy, animacje taneczne, zabawy z chustą, warsztaty tworzenia baniek i modelowania balonów. Trwały warsztaty plastyczne, a Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości prezentowało nowości wydawnicze. Rozdano także nagrody w konkursie plastycznym „Moja Mama jest wspaniała”. Dzieci mogły także skorzystać z darmowych atrakcji i poskakać na trampolinie oraz dmuchanym zamku. Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałą zabawę, a instruktorom i animatorom za wkład pracy w przygotowanie wydarzenia.

fot. Zb. Ośrodka Kultury

W sobotni wieczór, 28 maja gościliśmy Anetę Todorczuk, która w sztuce „Matka Polka Terrorystka” wcieliła się w kobietę do zadań specjalnych. Monolog Matki Polki ukazuje absurdy, z jakimi codziennie konfrontują się kobiety wychowujące dzieci. Z pozoru komiczne scenki „z życia wzięte” mają jednak gorzki posmak. Nawet nie podejrzewamy, do czego jest zdolna matka, której cierpliwość została wystawiona na próbę, a która w obronie swojego dziecka jest w stanie zrobić wszystko, nawet w zaciszu własnej kuchni przygotować wybuchową miksturę. Aktorka przekonuje widza, że macierzyństwo to przede wszystkim misja i to misja bojowa.

fot. Zb. Ośrodka Kultury

W lipcu po długiej przerwie wracamy na Luboński Szlak Architektury Przemysłowej. OK zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w wycieczce do zapisów telefonicznych pod nr 61 813 00 72. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Grupa może liczyć maksymalnie 15 osób. Po telefonicznym wpisaniu się na listę należy uiścić opłatę na konto Ośrodka w wysokości 25 zł bilet normalny i 15 zł bilet ulgowy (dzieci, studenci, seniorzy). Dzieci szkolne mogą brać udział w wycieczce pod opieką dorosłych, jednak nie mogą wejść do Hali Poelziga (ostatni punkt wycieczki). 

(OK)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *