Strona główna / Aktualności / Zmiany zasad

Zmiany zasad

W lutym rząd ogłosił zmiany zasad izolacji i kwarantanny. Została zniesiona kwarantanna z tzw. kontaktu, izolację skrócono do siedmiu dni, siedem dni trwa obecnie kwarantanna dla współdomowników osoby zakażonej, natomiast specjalne rozwiązania dla medyków i służb, umożliwiające skrócenie kwarantanny i izolacji pozostały bez zmian. Wszyscy uczniowie szkół powrócili do nauki stacjonarnej.

Na naszym podwórku

Ministerstwo Zdrowia podało, że 70,6% mieszkańców Lubonia przyjęło pełną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a 72,7% jest już po pierwszej dawce (stan na 26.02.). W naszym mieście odnotowano 171 aktywnych przypadków koronawirusa (izolacja) i 297 osób objętych kwarantanną (stan na 24.02.).

W Luboniu funkcjonują cztery punkty szczepień przeciw Covid-19: w Przychodni Lekarza Rodzinnego Luboń-Żabikowo, mieszczącej się przy ul. Poniatowskiego 20 (tel. 61 810 48 31), w Centrum Medycznym Med-Lux przy ul. Żeromskiego 1 (tel. 61 813 92 23), Powszechny, w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Sikorskiego 3, w którym uruchomiono również metropolitalny punkt szczepień przeciw grypie (tel. 699 712 545) oraz w aptece Dbam o Zdrowie (DOZ) przy ul. Sobieskiego 55A (tel. 606 270 461).

Miejmy świadomość, że wirus zagości u nas na dłużej. Dlatego też zachowajmy: stosowny dystans fizyczny, unikajmy tłumów, wietrzmy pomieszczenia. Po prostu zachowajmy ostrożność i dbajmy o siebie, aby zmniejszyć ryzyko. Innymi słowy miejmy świadomość, że pandemia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i nadal konieczne jest zachowanie tych podstawowych zasad, aby się przed nią ustrzec. Dużo zależy od naszych zachowań. Zarażajmy się wyłącznie pozytywną energią.

(PAW)

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *