Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / Zmiany zasad

Zmiany zasad

W lutym rząd ogłosił zmiany zasad izolacji i kwarantanny. Została zniesiona kwarantanna z tzw. kontaktu, izolację skrócono do siedmiu dni, siedem dni trwa obecnie kwarantanna dla współdomowników osoby zakażonej, natomiast specjalne rozwiązania dla medyków i służb, umożliwiające skrócenie kwarantanny i izolacji pozostały bez zmian. Wszyscy uczniowie szkół powrócili do nauki stacjonarnej.

Na naszym podwórku

Ministerstwo Zdrowia podało, że 70,6% mieszkańców Lubonia przyjęło pełną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a 72,7% jest już po pierwszej dawce (stan na 26.02.). W naszym mieście odnotowano 171 aktywnych przypadków koronawirusa (izolacja) i 297 osób objętych kwarantanną (stan na 24.02.).

W Luboniu funkcjonują cztery punkty szczepień przeciw Covid-19: w Przychodni Lekarza Rodzinnego Luboń-Żabikowo, mieszczącej się przy ul. Poniatowskiego 20 (tel. 61 810 48 31), w Centrum Medycznym Med-Lux przy ul. Żeromskiego 1 (tel. 61 813 92 23), Powszechny, w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Sikorskiego 3, w którym uruchomiono również metropolitalny punkt szczepień przeciw grypie (tel. 699 712 545) oraz w aptece Dbam o Zdrowie (DOZ) przy ul. Sobieskiego 55A (tel. 606 270 461).

Miejmy świadomość, że wirus zagości u nas na dłużej. Dlatego też zachowajmy: stosowny dystans fizyczny, unikajmy tłumów, wietrzmy pomieszczenia. Po prostu zachowajmy ostrożność i dbajmy o siebie, aby zmniejszyć ryzyko. Innymi słowy miejmy świadomość, że pandemia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i nadal konieczne jest zachowanie tych podstawowych zasad, aby się przed nią ustrzec. Dużo zależy od naszych zachowań. Zarażajmy się wyłącznie pozytywną energią.

(PAW)

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Kronika policyjna

Od 15 kwietnia do 15 maja 2023 roku w Luboniu nie skradziono ani jednego samochodu, zatrzymano 5 osób poszukiwanych …

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Luboń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *