Strona główna / Aktualności / Szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia przeciw COVID-19

W związku z licznymi telefonami do Urzędu Miasta i pytaniami dotyczącymi możliwości rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19 oraz stosownych dowozów, luboński magistrat poinformował, że rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat rozpocznie się 15 stycznia. Tydzień później (od 22 stycznia) będą się mogły zarejestrować osoby powyżej 70. roku życia, natomiast 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Rząd, będą̨ dostępne trzy kanały, za pośrednictwem których można się̨ umówić i zarejestrować na konkretny termin szczepienia: Internet, przychodnia, telefon – nr 989.

Szczegóły dotyczące rejestracji mają zostać przekazane w trakcie konferencji zaplanowanej na 13 stycznia.

Dowóz na szczepienia

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę̨ inwalidztwa z w/w schorzeniami oraz osoby, które będą̨ chciały się zaszczepić, ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepień, będą̨ mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez Miasto transportu. W piątek, 15 stycznia magistrat uruchomi specjalny numer telefonu, pod którym zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy naszego miasta będą mogli zgłaszać chęć skorzystania z dowozu.

Jednocześnie Urząd Miasta zapewnia lubonian, że pracuje nad tym, aby umożliwić im jak najszerszy i dogodny dostęp do szczepień przeciw Covid-19. Do tej pory do programu szczepień przyjęto jedynie ofertę Przychodni Lekarza Rodzinnego Luboń-Żabikowo. Wciąż oczekiwana jest decyzja NFZ dotyczącą uruchomienia dwóch dodatkowych punktów szczepień w Luboniu.

Dodatkowe informacje odnośnie szczepień przeciwko COVID-19 udostępnione na stronach ministerstwa można znaleźć pod adresami:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/informacje

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/narodowy-program-szczepien-przeciw-covid-19

Uruchomiona została również specjalna bezpłatna i całodobowa infolinia przeznaczona dla obywateli, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat szczepień przeciwko COVID-19. Uzyskanie informacji o tematach związanych ze szczepieniami przeciw COVID-19 możliwie jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim.

Infolinia: 989

Dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nieobsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989.

Na podstawie informacji UM (PAW)

(szerzej o szczepieniach czytaj w lutowym, papierowym wydaniu „GL”).

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *