Strona główna / Aktualności / Szczepienia przeciw COVID-19 — kolejne informacje

Szczepienia przeciw COVID-19 — kolejne informacje

W związku z licznymi telefonami do Urzędu Miasta i pytaniami dotyczącymi możliwości rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19 oraz stosownych dowozów, luboński magistrat poinformował, że:

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19:

od 15 stycznia – seniorzy, powyżej 80. roku życia, od 22 stycznia – seniorzy powyżej 70. roku życia.

Zgłoszenie chęci zaszczepienia się:

od 15 stycznia każdy kto skończył 18. rok życia może zgłosić chęć zaszczepienia się, tylko i wyłącznie online: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia 

Rozpoczęcie szczepień:

od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Zgodnie z informacją przekazaną przez rząd dostępne będą 3 kanały, za pośrednictwem których można się umówić i zarejestrować na konkretny termin szczepienia: przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989, online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl – poprzez profil zaufany lub konto ZIP, w wybranym punkcie szczepień – mapa punktów oraz dane kontaktowe do każdego: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien .

Jednocześnie Urząd Miasta zapewnia lubonian, że pracuje nad tym, aby umożliwić im jak najszerszy i dogodny dostęp do szczepień przeciw COVID-19. Do tej pory do programu szczepień przyjęto jedynie ofertę̨ Przychodni Lekarza Rodzinnego Luboń-Żabikowo (tel. 61 810 48 31).

Nadal oczekiwana jest decyzja NFZ dotycząca uruchomienia dwóch dodatkowych punktów szczepień w Luboniu.

Dowóz na szczepienia

Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez Miasto transportu. Od piątku, 15 stycznia, Urząd Miasta uruchomił specjalny numer telefonu 697 634 003 czynny w godz. 8 – 16, od poniedziałku do piątku, pod którym zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy będą mogli zgłaszać chęć skorzystania z dowozu.

UWAGA!

Zanim wybierzesz się do punktu szczepień, wypełnij formularz i sprawdź czy możesz poddać się szczepieniu przeciw COVID-19:

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z zawartych w nim pytań pytań jest pozytywna, szczepienie przeciw COVID-19 powinno zostać odroczone. Na szczepienie należy zgłosić się wtedy, gdy wszystkie odpowiedzi na zawarte w załączonym kwestionariuszu pytania będą negatywne. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem realizującym szczepienia.

Dodatkowe informacje odnośnie szczepień przeciwko COVID-19 udostępnione na stronach ministerstwa można znaleźć pod adresami:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/informacje

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/narodowy-program-szczepien-przeciw-covid-19

Uruchomiona została również specjalna bezpłatna i całodobowa infolinia przeznaczona dla obywateli, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat szczepień przeciwko COVID-19. Uzyskanie informacji o tematach związanych ze szczepieniami przeciw COVID-19 możliwie jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim.

Infolinia: 989

Dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nieobsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989.

Na podstawie informacji UM (PAW)

(szerzej o szczepieniach czytaj w lutowym, papierowym wydaniu „GL”).

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *