Strona główna / Aktualności / Zajęcia dla uchodźców z Ukrainy

Zajęcia dla uchodźców z Ukrainy

W sobotę, 26 marca, w Szkole Językowej Joanny Skórskiej GERMAN, przy ul. Dworcowej 2, rozpoczęły się zajęcia z nauki j. polskiego, skierowane do przybyłych do Lubonia i Poznania Ukraińców, którzy uciekli przed wojną.

Z początkowo zadeklarowanych dwóch grup utworzono cztery: po jednej dla młodszych dzieci i młodzieży oraz dwie dla dorosłych. Dorośli to kobiety, dlatego idąc za potrzebą, z pomocą wolontariuszy Oli Janusz, Wiktorii Lück i Ksawerego Piłata stworzono kącik zabaw dla dzieci, których mamy w tym czasie uczą się polskiego. Zajęcia są darmowe, panie, które je prowadzą – Małgorzata Wicińska i Wiktoria Werwińska, robią to również w ramach wolontariatu. Wszyscy uczący się zostali zaopatrzeni w zeszyty i długopisy. „Wspieramy się pomysłami i doświadczeniem, jak prowadzić takie zajęcia ale jesteśmy otwarci na bieżące potrzeby Słuchaczy w zakresie posługiwania się naszym językiem. W planach mamy kilka wydarzeń integrujących mieszkańców Lubonia z naszymi Gośćmi, będziemy o nich informować na naszej stronie Facebooka oraz przez Urząd Miasta Luboń” – powiedziała Joanna Skórska.

GERMAN zaprasza dzieci polskie i ukraińskie, na warsztaty Wielkanocne, które się odbędą w sobotę, 9 kwietnia w godzinach 9-11. W planie m.in. malowanie jajek.

Joanna Skórska dziękuje wszystkim za niesamowite zaangażowanie i pomoc.

(PAW)

01, 02   fot. Paweł Wolniewicz

03,04   fot. Zb. GERMAN

Maciej Splisgart

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *