Strona główna / Aktualności / Wystawa w COP

Wystawa w COP

W poniedziałek, 11 kwietnia w Centrum Organizacji Pozarządowych (COP) przy ul. Kościuszki odbyła uroczysta wystawa najlepszych prac w konkursie architektonicznym na koncepcję rozbudowy i nadbudowy budynku zaplecza sportowego „Domu Sportowca” Stadionu Miejskiego w Luboniu przy ulicy Rzecznej 2.

Organizatorami konkursu byli: Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, Miasto Luboń oraz LOSIR Sp. z o.o. Do konkursu zaproszono studentów studiów inżynierskich Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, dla których była to jednocześnie praca dyplomowa.

Zgłosiło się siedem osób, które na podstawie określonych w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, przygotowali swoje prace. W poniedziałek, 21 marca w budynku Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej odbyło się posiedzenie Jury Konkursu Studenckiego na koncepcję rozbudowy i nadbudowy lubońskiego budynku nad Wartą.

Jury w pięcioosobowym składzie pod kierunkiem Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. arch. – Ewy Pruszewicz-Sipińskiej wybrało trzy prace. Wyróżnienie otrzymała praca Marty Nowak, II miejsce i nagrodę 1 000 zł otrzymała Natalia Siemieniuk, natomiast I miejsce przypadło wraz z nagrodą 4 000 zł Natalii Popielec, która została zwyciężczynią konkursu.

Na poniedziałkowym spotkaniu w COP, nagrody i wyróżnienia autorkom wspomnianych prac wręczyli: Prodziekan Wydziału Architektury PP dr hab. – Barbara Świt-Jankowska, Zastępca Burmistrza Miasta Luboń – Dorota Franek oraz Prezes LOSIR Sp. z o.o. – Michał Kosiński. W swoich wystąpieniach w/w podkreślali nowatorskie podejście autorek prac do opracowania koncepcji, bardzo dobrą współpracę przy przeprowadzeniu konkursu oraz wiarę w praktyczną realizację zawartych w pracach konkursowych rozwiązań i pomysłów.

Marek Giese i PAW

 

 

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *