Strona główna / Aktualności / Wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Luboń

Wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Luboń

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Luboń

W celu przeprowadzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Luboń utworzono 5 obwodów głosowania tożsamych z obwodami szkół podstawowych nr, nr 1, 2, 3, 4, 5. Wybory odbyły się we wszystkich okręgach, w piątek, 8 kwietnia, w godzinach od 10 do 18.

Skład Miejskiej Młodzieżowej Komisji Wyborczej stanowili: Bartosz Wilczek (przewodniczący), Natalia Kaźmierczak (sekretarz) oraz członkowie komisji – Dominika Kędziora, Angelika Stefaniak, Kinga Kobusińska i Piotr Izydorski.

Wyniki

W wyborach do VI kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Luboń najwięcej głosów otrzymali i jednocześnie zostali radnymi:

 1. STANDO JAGODA – 143
 2. STANDO JAGNA – 112
 3. KOWALEWSKA ZUZANNA – 101
 4. STRYKOWSKI MICHAŁ – 100
 5. MACHAŁA MICHAŁ – 97
 6. KNAPIK MAJA – 91
 7. WIECZOREK MARCIN ALAN – 87
 8. TKACZ OLIWIA – 85
 9. SKORLIŃSKA PAULA – 83
 10. KOBYLIŃSKI JAKUB – 79
 11. SAŁATA OKTAWIA – 78
 12. ASMAN MATEUSZ – 75
 13. ANDROSIUK JERZY GRZEGORZ – 74
 14. HĄCIA ZOFIA ANNA – 73
 15. GODEK ALEKSANDRA MARIA – 71

 

Poniżej prezentujemy radnych VI kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Luboń:

 

ANDROSIUK JERZY GRZEGORZ

Nazywam się Jerzy Androsiuk. Jestem uczniem klasy 8a w ZS w Luboniu. Jestem miłośnikiem kolei, lubię grać w piłkę nożną, głównie jako bramkarz, jak i w siatkówkę oraz jeździć na rowerze. Uczestniczę w różnych akcjach wolontariatu. Byłem członkiem samorządu szkolnego w roku szkolnym 2019/2020. Kandyduję do MRM Luboń, ponieważ chciałbym być głosem młodzieży w samorządzie. Czego możecie ode mnie oczekiwać? Godnego reprezentowania klasy, szkoły, a przede wszystkim całej młodzieży na szczeblu lubońskiego samorządu. Pomagania w realizacji pomysłów i projektów zgłaszanych przez lubońską młodzież oraz realizacji własnych pomysłów np. amatorskich turniejów sportowych oraz innych imprez skierowanych do młodzieży i akcji charytatywnych.

 

 

 

 

 

ASMAN MATEUSZ

W MRM Luboń będę postulować o lepszą jakość infrastruktury, promocję ruchu pieszo-rowerowego, zbior-komu i kolei w mieście oraz o uwzględnianie większej ilości drzew i pow. biologicznie czynnej na lubońskich ulicach i placach. Razem z radą postaram się wspierać akcje społeczne i charytatywne oraz opiniować i wpływać na decyzje podejmowane w naszym mieście. Przekażę wasze opinie i pomysły, poinformuje was o działaniach rady, pozostanę apolityczny i niezależny. Poprę jedynie potrzebne ustawy, będę kierować się zdrowym rozsądkiem i waszym dobrem. O mnie: Jestem uczniem Dwujęzycznego LO w Luboniu, a moje pasje to jazda na nartach, rowerze i wędrówki górskie. Jestem zainteresowany architekturą, urbanistyką, prehistorią i geopolityką.

 

 

 

 

 

GODEK ALEKSANDRA MARIA

Mam na imię Aleksandra Godek mam 14 lat. Jestem przewodniczącą klasy i sekretarzem w samorządzie w Szkole Podstawowej nr 2 w Luboniu. Działam w ramach wolontariatu. Jestem fanką Marvela i Harrego Pottera. Lubię grać w koszykówkę i gotować. Chciałabym zorganizować kino plenerowe z filmami dla młodzieży, więcej zawodów sportowych i nie tylko, a także więcej atrakcji oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży.

 

 

 

 

 

 

HĄCIA ZOFIA ANNA

Cześć! Jestem Zosia. Mam 14 lat i chodzę do Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu. Lubię podróżować i gotować oraz spędzać czas z przyjaciółmi. Aktywnie działam w samorządzie uczniowskim i wolontariacie szkolnym. Jako radna chciałabym stworzyć miejsce, w którym mogłaby się spotykać młodzież oraz zająć się organizacją imprez dla młodych ludzi.

 

 

 

 

 

 

KNAPIK MAJA

Nazywam się Maja Knapik i w bieżącym roku kandyduję do MRM. Jako uczennica ZS w Luboniu chciałabym godnie reprezentować swoją szkołę, jak i jej uczniów. Zależy mi na zaangażowaniu się młodzieży w politykę lokalną, a co za tym idzie umożliwienie jej działania i pomocy przy realizowaniu jej pomysłów. Moim zdaniem każdy z mieszkańców zasługuję na wysłuchanie i uczestnictwo w życiu miasta. Interesuję się historią, polityką i sztuką (w szerokim jej pojęciu). Staram się rozwijać swoje pasje. Od czterech lat działam w środowisku harcerskim. Lubię uczestniczyć w dyskusjach, potrafię umiejętnie rozmawiać z ludźmi. Nie mogę się doczekać realizowania Waszych pomysłów!

 

 

 

 

 

KOBYLIŃSKI JAKUB

Dzień dobry. Nazywam się Jakub Kobyliński. Chodzę do Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu. Moimi pasjami są judo oraz wędkarstwo. Judo trenuję już od 8 lat. Jest to wspaniała dyscyplina sportowa, kształtująca nasz charakter. Moim marzeniem jest występ na olimpiadzie. Kiedy wędkuję, zapominam o wszystkich zmartwieniach. Mogę się wtedy zrelaksować i spędzić czas w otoczeniu natury. Bardzo bym chciał, aby w Luboniu odbywało się więcej imprez sportowych. Współpracując z lubońskimi szkołami, będę starać się organizować więcej tego typu wydarzeń. Cel, który sobie postawiłem, jest taki, abyśmy My młodzi ludzie mieli możliwości rozwijania Naszych zainteresowań oraz pasji.

 

 

 

 

 

KOWALEWSKA ZUZANNA

Nazywam się Zuzanna Kowalewska. Mam 14 lat i chodzę do Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu. Interesuję się muzyką i gram na altówce. Marzę o tym, by Luboń był miejscem dla młodzieży, w którym zauważa się ich szczególne potrzeby. Chcę zorganizować więcej zawodów sportowych, konkursów artystycznych oraz działań, promujących ekologiczne postawy wśród mieszkańców. Co myślicie o „Targach Różności” w naszym mieście, czy wieczorach muzycznych, gdzie moglibyście wspólnie posłuchać Waszej ulubionej muzyki i podzielić się swoimi pasjami z innymi? Mam głowę pełną pomysłów. Masz inne propozycje? Jestem na nie otwarta.

 

 

 

 

 

MACHAŁA MICHAŁ

Nazywam się Michał Machała. Mam 14 lat, chodzę do Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu, jestem harcerzem, działaczem w Samorządzie Szkolnym i wolontariuszem. Chcę, żeby moja obecność w Młodzieżowej Radzie Miasta wniosła jak najwięcej dobrego. Moje obietnice to: sadzenie większej ilości drzew i kwiatów na Górce Papieskiej, większa ilość wydarzeń kulturalnych, więcej konkursów oraz inwestycje w naszą Stellę.

 

 

 

 

 

 

SAŁATA OKTAWIA

Hejka, nazywam się Oktawia Sałata. Na co dzień uczęszczam do Zespołu Szkół Odzieżowych. W wolnym czasie lubię zwiedzać Polskę. Moje hobby to Straż Pożarna. Interesuje się autobusami i to właśnie z tym chciałabym wiązać przyszłość. Mój plan na działanie w MRM to:  kontynuowanie akcji sprzątania naszego miasta, organizacja turniejów sportowych, dalsze szkolenie się i zdobywanie wiedzy w zakresie polityki, założenie w naszym mieście kącika do gry w bilarda, a przede wszystkim współpraca z młodzieżą i ich pomysłami.

 

 

 

 

 

 

SKORLIŃSKA PAULA

Nazywam się Paula Skorlińska i wkrótce opuszczam szkołę podstawową. Lubonianką zostanę jednak na zawsze. Pragnę, aby w naszym mieście wszystkim dobrze się żyło. Leży mi na sercu zachowanie czystego środowiska i chce w tym temacie zmobilizować młodzież i dorosłych. Chciałabym być głosem młodzieży.

 

 

 

 

 

 

 

STANDO JAGNA

Cześć! Jestem Jagna, mam 14 lat i na co dzień uczęszczam do Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu. Przez większość swojego życia miałam wiele zainteresowań. Tańczyłam, grałam w badmintona, rysowałam czy uprawiałam sztuki walki. Teraz w wolnym czasie uwielbiam czytać książki, dbać o rośliny i spędzać czas z przyjaciółmi.

 

 

 

 

 

 

STANDO JAGODA

Cześć! Nazywam się Jagoda Stando, mam czternaście lat i chodzę do ósmej klasy w Szkole Podstawowej nr. 2 w Luboniu. Uogólniając, interesuje się aktorstwem i reżyserią, historią i literaturą. Mam kota! Chodzę do 34. LDSH “Draco”, a zarazem jestem przyboczną w 25 LGZ “Ogniste Orlęta”. Uwielbiam komunikować się z ludźmi, wymieniać poglądami i opiniami, uczyć się od innych. Nie boję się “wkładać kij w mrowisko”. Chcę to wykorzystać, aby rozmawiać z moimi rówieśnikami, wysłuchiwać ich potrzeb, a raczej Waszych potrzeb. Pragnę być kimś, kto działa. Kimś, kto próbuje. Nie chcę przedstawiać jeszcze moich pomysłów, najpierw chciałabym Was wysłuchać.

 

 

 

 

 

STRYKOWSKI MICHAŁ

Jestem Michał Strykowski i mam 16 lat. Obecnie jestem członkiem V kadencji MRM i postanowiłem kandydować do kolejnej, aby nadal aktywnie działać. Jestem również przewodniczącym samorządu uczniowskiego ZSŁ w Poznaniu, w którym aktywnie działam oraz koordynuje wiele akcji takich jak np. Maraton pisania listów, promocja szkoły czy turnieje sportowe. Ważne jest dla mnie również pomaganie innym oraz aktywny udział w działaniach wolontariatu.W MRM chciałbym nadal angażować się w wiele rozmaitych akcji oraz działać na rzecz innych.

 

 

 

 

 

 

TKACZ OLIWIA

Hejka nazywam się Oliwia, mam 14 lat. Uczęszczam do Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu. W wolnych chwilach oglądam anime, również czytam książki, w przyszłości pragnę wydać swoją książkę. Jestem odpowiedzialna oraz zawsze staram się wywiązywać z powierzonych mi zadań. Chciałabym, aby nasze wspaniałe miasto zmieniło się na jeszcze bardziej cudowne niż jest obecnie.

 

 

 

 

 

 

WIECZOREK MARCIN ALAN 

Nazywam się Marcin Wieczorek. Interesuje się historią i polityką oraz lubię podejmować nowe wyzwania. Jestem osobą kontaktową i dlatego nie mam problemu z nawiązywaniem kontaktów oraz z wykonywaniem powierzonych zadań.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na podstawie informacji uzyskanych od Miejskiej Młodzieżowej Komisji Wyborczej (red)

fot. Zb. ZS

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *