Strona główna / Aktualności / W Polsce ilość dobowych zakażeń przekroczyła 50 000!

W Polsce ilość dobowych zakażeń przekroczyła 50 000!

Transmisja Omikrona nadal na fali wznoszącej i jeżeli będzie się utrzymywać na tym poziomie, to może zabraknąć lekarzy i pielęgniarek. Medycy twierdzą, że niezależnie od wariantu mutacji koronawirusa jedynym wyjściem jest szczepienie się.

Na naszym podwórku

W Luboniu odnotowano 480 aktywnych przypadków koronawirusa (izolacja) i 876 osób objętych kwarantanną (stan na 29.01.).

W naszym mieście funkcjonują cztery punkty szczepień przeciw Covid-19: w Przychodni Lekarza Rodzinnego Luboń-Żabikowo, mieszczącej się przy ul. Poniatowskiego 20 (tel. 61 810 48 31), w Centrum Medycznym Med-Lux przy ul. Żeromskiego 1 (tel. 61 813 92 23), w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Sikorskiego 3, w którym uruchomiono również metropolitalny punkt szczepień przeciw grypie (tel. 699 712 545) oraz w aptece Dbam o Zdrowie (DOZ) przy ul. Sobieskiego 55A (tel. 606 270 461).

Zachowajmy: stosowny dystans fizyczny, unikajmy tłumów, wietrzmy pomieszczenia. Po prostu bądźmy ostrożni i dbajmy o siebie, aby zmniejszyć ryzyko. Innymi słowy miejmy świadomość, że pandemia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i nadal konieczne jest zachowanie tych podstawowych zasad postępowania, aby się przed nią ustrzec. Dużo zależy od naszych zachowań. Zarażajmy się wyłącznie pozytywną energią.

(PAW)

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Uczestnicy jednej z poprzednich edycji biegu fot. Anna Strojna

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 3 marca w Lasku Majońskim przy ul. Armii Poznań 51 B Stowarzyszenie Odra-Niemen …

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *