Strona główna / Aktualności / W Polsce ilość dobowych zakażeń przekroczyła 50 000!

W Polsce ilość dobowych zakażeń przekroczyła 50 000!

Transmisja Omikrona nadal na fali wznoszącej i jeżeli będzie się utrzymywać na tym poziomie, to może zabraknąć lekarzy i pielęgniarek. Medycy twierdzą, że niezależnie od wariantu mutacji koronawirusa jedynym wyjściem jest szczepienie się.

Na naszym podwórku

W Luboniu odnotowano 480 aktywnych przypadków koronawirusa (izolacja) i 876 osób objętych kwarantanną (stan na 29.01.).

W naszym mieście funkcjonują cztery punkty szczepień przeciw Covid-19: w Przychodni Lekarza Rodzinnego Luboń-Żabikowo, mieszczącej się przy ul. Poniatowskiego 20 (tel. 61 810 48 31), w Centrum Medycznym Med-Lux przy ul. Żeromskiego 1 (tel. 61 813 92 23), w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Sikorskiego 3, w którym uruchomiono również metropolitalny punkt szczepień przeciw grypie (tel. 699 712 545) oraz w aptece Dbam o Zdrowie (DOZ) przy ul. Sobieskiego 55A (tel. 606 270 461).

Zachowajmy: stosowny dystans fizyczny, unikajmy tłumów, wietrzmy pomieszczenia. Po prostu bądźmy ostrożni i dbajmy o siebie, aby zmniejszyć ryzyko. Innymi słowy miejmy świadomość, że pandemia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i nadal konieczne jest zachowanie tych podstawowych zasad postępowania, aby się przed nią ustrzec. Dużo zależy od naszych zachowań. Zarażajmy się wyłącznie pozytywną energią.

(PAW)

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *