Strona główna / Aktualności / Szalejący Dudley

Szalejący Dudley

Silny wiatr i opady deszczu przetoczyły się nad Polską w nocy z 16 na 17 lutego. Wypadki drogowe, podtopienia i niestety ofiary śmiertelne, to skutki szalejącego orkanu Dudley. Miejscami silny wiatr wiał z prędkością 120 km/godz.

Towarzyszyły mu ulewy. Najwięcej szkód żywioł wyrządził w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim. Wichura pozrywała dachy wielu domów mieszkalnych i zabudowań gospodarczych, linie energetyczne oraz powaliła i połamała wiele drzew. W ciągu dnia nie ustała i ogłoszono alert trzeciego stopnia (najwyższy stopień zagrożeń meteorologicznych). W całej Polsce 324 000 odbiorców zostało pozbawionych prądu. Niestety, jak zapowiadają synoptycy to nie koniec silnych wiatrów. Możemy się ich spodziewać również w najbliższych dniach.

 

Na naszym podwórku

Szalejące orkan i ulewy nie oszczędziły również naszego miasta. Zalane ulice, podtopienia powalone i połamane drzewa dały się we znaki strażakom, którzy w Luboniu odnotowali ponad dwieście zgłoszeń. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, usuwali skutki nawałnicy również na prywatnych posesjach.

tekst i foto: PAW

Potężnej wichury nie przetrzymał, niestety, zdobiący jedną z prywatnych posesji, piękny 25-letni świerk, o 60-centymetrowym w obwodzie pniu

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Uczestnicy jednej z poprzednich edycji biegu fot. Anna Strojna

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 3 marca w Lasku Majońskim przy ul. Armii Poznań 51 B Stowarzyszenie Odra-Niemen …

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *