Strona główna / Aktualności / Stacja przeładunkowa

Stacja przeładunkowa

Od maja tego roku trwa budowa punktu tymczasowego magazynowania odpadów. Wykonawcą jest firma MTM Budownictwo sp. z o.o. z Tarnowa. Nieruchomość, na której prowadzona jest inwestycja, stanowi nieużytkowany obszar byłych obiektów po wyrobisku żwiru i piasku.

Punkt powstaje w sąsiedztwie firmy Luvena. Zakres prac obejmuje budowę punktu tymczasowego magazynowania odpadów (stacji przeładunkowej) wraz z dostawą ładowarki teleskopowej, uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie oraz ostatecznej decyzji pozwolenia na zbieranie odpadów.

Na terenie inwestycji prowadzone będzie czasowe magazynowanie i przeładunek odpadów zebranych z terenu Lubonia, jak również z terenów sąsiednich gmin. Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Chemików. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, prace budowlane powinny zostać zakończone w grudniu br. Kolejnym etapem jest uzyskanie wszelkich wymaganych prawem pozwoleń i decyzji administracyjnych. Rozpoczęcie działalności punktu planowane jest na trzeci kwartał przyszłego roku.

„Zakończyliśmy prace związane z wykonaniem: podbudów oraz nawierzchni betonowych placu, instalacji kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz technologicznej, instalacji wody użytkowej oraz technologicznej, wykonano podziemny zbiornik na wody opadowe z funkcją ppoż. oraz na ścieki technologiczne. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem boksów magazynowych z bloków betonowych, montażem nawierzchni drogi dojazdowej z płyt drogowych. Wkrótce planujemy montaż konstrukcji stalowej wiaty oraz instalacji oświetlenia obiektu. W grudniu zostanie złożony wniosek o pozwolenie na użytkowanie, natomiast na przełomie grudnia i stycznia wniosek o pozwolenie na zbieranie odpadów” – powiedział Piotr Słowik – inżynier budowy MTM Budownictwo.

Wartość inwestycji to 7 866 000 zł. Zamówienie jest współfinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(PAW)

W ramach inwestycji wykonano m.in. podziemny zbiornik na wody opadowe z studniami stawnymi do celów ppoż.
fot. Paweł Wolniewicz
Trwa budowa boksów magazynowych z bloków betonowych
fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

“Okres buntu raczej nie usprawiedliwia wandalizmu”

Niedzielnego wieczoru grupa młodych ludzi postanowiła spędzić czas w okolicach lubońskiej kawiarni Studio 44 w …

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *