Strona główna / Aktualności / Sierpniowy numer Gazety Lubońskiej – już w sprzedaży !

Sierpniowy numer Gazety Lubońskiej – już w sprzedaży !

W wakacyjnym rytmie

Sezon wakacyjno-urlopowy trwa. Lipiec obdarzył nas wieloma dniami z iście afrykańskimi upałami, które dały się nam we znaki i utrudniały normalne funkcjonowanie. Nie wszyscy z różnych względów chcą czy mogą wyjeżdżać na letni wypoczynek. Tym, którzy wyjeżdżają życzymy wspaniałych przeżyć w urokliwych miejscach Polski, Europy, świata…, natomiast tym, którzy spędzają lato w Luboniu polecamy malownicze nadwarciańskie tereny wiodące do Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz Szachty z urokliwymi stawami i mającymi tam swoje siedliska zwierzętami. Niech ten wakacyjny czas będzie dla Państwa okazją do zanurzenia się w pięknie otaczającej nas przyrody oraz wytchnienia i oderwania się od codziennych spraw i trosk.

Bluesowe akordy

Mieszkający od 10 lat w Luboniu bluesman, Maciej Kręc, nagrał i wydał w maju bieżącego roku płytę Maciej Kręc „Brothers & Friends” Blues Super Session, która przez wielu recenzentów okrzyknięta została sensacją na polskim rynku bluesowym. Dla muzyka, współtworzącego od 30 lat poznański zespół Blues Flowers, to pierwszy album pod własnym nazwiskiem. Rekomendujemy ten niezwykle ciekawy album i zachęcamy do zapoznania się z artykułem wewnątrz numeru, poświęconym płycie i jej twórcy.

W numerze

W sali bankietowej hotelu MAX odbyła się kolejna uroczystość, podczas której nasze miasto uczciło małżeństwa z pięćdziesięcioletnim i dłuższym stażem. Polecamy relację z tego uroczystego wydarzenia dedykowaną złotym, szmaragdowym, diamentowym i żelaznym parom małżeńskim. Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami poświęconymi: wizycie przyjaciół z Francji, kolejnemu sukcesowi Sylwestra Lorenza odniesionemu na Mistrzostwach Świata w fińskim Tampere, badaniom przeprowadzonym w NCL przez studentów Wydziału Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wspomnieniu postaci księdza Stefana Patryasa – wieloletniego proboszcza parafii św. Jana Bosko w Luboniu – w 100. rocznicę urodzin, kolejnej rocznicy bitwy pod Tannenbergiem, podsumowaniu zakończonego sezonu lubońskich piłkarzy. Tradycyjnie zachęcamy do zapoznania się z naszymi: fotorelacją, sondażem i kronikami służb mundurowych oraz informacjami z Ośrodka Kultury i Biblioteki Miejskiej.

 

Drodzy Czytelnicy!

Oddajemy w Wasze ręce 26. numer naszego periodyku. Dziękujemy za wszelkie sygnały dotyczące dobrych i złych aspektów życia w naszym mieście. Pamiętajcie Państwo, że na naszych stronach jest miejsce dla wszystkich środowisk, wszystkich lubonian, którym nie są obce sprawy naszej Małej Ojczyzny. Podzielcie się spostrzeżeniami, uwagami, propozycjami, refleksją, informacją, ale również krytyką z innymi. Po prostu korzystajcie z możliwości wypowiedzenia się na naszych łamach. W naszym niezależnym miesięczniku może zaistnieć każdy temat dotyczący społecznych, oświatowych, kulturalnych, historycznych, sportowych i innych aspektów naszego miasta.

Życzymy dobrej lektury i dalszego ciągu dobrego, letniego wypoczynku.

redakcja „GL”

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *