Strona główna / Aktualności / Pożegnanie naszego przyjaciela Krzysztofa

Pożegnanie naszego przyjaciela Krzysztofa

Od wielu lat zmagał się z ciężką chorobą. Przyjmował ją jednak bardzo cierpliwie, myśląc, że ją pokona i będzie zdrów. Pomimo choroby można go było spotkać na mieście, robił codziennie zakupy ze swym ukochanym pieskiem. Najczęściej można było porozmawiać z nim u Pani Oli przy Totolotku. Odwiedzałem go, rozmowom nie było końca, wspominaliśmy nasze wspólne przygody.

Krzysztof był związany z piłką nożną, którą naprawdę kochał. Przez wiele lat grał na pozycji bramkarza w MKS Obra. Natomiast pod koniec lat siedemdziesiątych bronił barw Stelli Luboń, w lidze okręgowej. Do dzisiaj kibice wspominają jego wspaniałe parady i obrony rzutów karnych. W 1981 roku powrócił do MKS Obra i bronił barw klubowych do 1983 r. W tym okresie byłem trenerem w klubie MKS Obra.

W kilku słowach można powiedzieć, że był osobą rzetelną, zawsze dobrze przygotowaną do zawodów, cechującą się wysoką kulturą osobistą, wspaniałym kolegą i nietuzinkowym bramkarzem. Przez wiele lat graliśmy w lidze oldboj w Lubońskim Klubie Sportowym. Krzysztof pseudonim „Lonia” występował również z dużym powodzeniem w drużynie Las Puszczykowo, w zespole oldbojów.

Bardzo pragnął uczestniczyć w obchodach stulecia klubu. Przygotowując formę zdjęciową wraz ze Stefanem Bartkowiakiem, otrzymał od nas portrety zdjęć oraz wydaną książkę. Jaka szkoda, że nie doczekał chwili obchodów.

Należy wspomnieć również o jego rodzinie, wspaniałej żonie Elżuni, dzieciach, wnukach, których tak bardzo kochał. Wszyscy byli przy nim do końca przy podanym opłatku i spokojnym odejściu do Pana. W życiu jest tak jak w sporcie, liczy się start i meta. Pamiętajmy o Krzysztofie. Niech Najświętsza Panienka ma Cię w swojej opiece.

Pragnę podziękować wszystkim za tak liczny udział w uroczystościach pogrzebowych: rodzinie, działaczom, piłkarzom (Jurkowi Michałowskiemu ze Stelli Luboń, Zenkowi Wojtaszakowi z Huraganu Pobiedziska, Zdobkowi Nowakowi z Unii Swarzędz Swarzędz, Mietkowi Zwierzchowskiemu, Andrzejowi Szczepaniakowi, od początku występowali razem z mosińskim klubie, Stefanowi Bartkowiakowi z 1920 Mosina). Dziękuję wszystkim, którzy byli obecni podczas jego pożegnania.

Drogi Krzysztofie pamiętam nasze wspólne piosenki, nie zaśpiewasz już z nami „Pamelo żegnaj”. Twój pociąg już odjechał – do zobaczenia.

Były trener MKS Obra Stanisław Dorosiński

Krzysztof Osowski
fot. Zb. Stanisława Dorosińskiego
Puchar Polski Lech Poznań – MKS Obra Mosina (oldboje) – kucający, czwarty od prawej Krzysztof Osowski, stojący, pierwszy z prawej Stanisław Dorosiński
fot. Zb. Stanisława Dorosińskiego

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *