Strona główna / Aktualności / Polski Ład – wyniki sondażu

Polski Ład – wyniki sondażu

Czy Pani/Pana zdaniem Polski Ład (plan odbudowy polskiej gospodarki po pandemii COVID-19) to dobre rozwiązanie?

Sondaż nawiązuje do wielu kontrowersji, jakie wzbudził Polski Ład wśród różnych środowisk polskiego społeczeństwa. Byliśmy ciekawi, jak respondenci odniosą się do kwestii rządowego planu.

Większość respondentów – 52% – odpowiedziała przecząco. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „To jest bałagan”, „Projekt pisany na kolanie, nic więcej”, „To jest syf! Jak coś takiego można było wymyśleć”, „Nie jest to dobre rozwiązanie, bo skoro sami urzędnicy nie wiedzą jak to stosować, to co my, takie szaraki, możemy wiedzieć”, „To jest okropne rozwiązanie”, „To nie jest żadne rozwiązanie”, „To jest najgorsze, na co mogli wpaść”, „Jest to złe rozwiązanie, bo wszystko pójdzie w górę. Stracą zwykli obywatele i małe firmy”, „Boję się tego rozwiązania. Jestem przedsiębiorcą i boję się zapoznać z tymi zasadami”, „Podobno można się rozliczyć na starych zasadach, więc jaki to ma sens? No nie ma żadnego – bajzel”.

Dużo mniejsza grupa respondentów – 24% – odpowiedziała twierdząco, argumentując swoje wypowiedzi m.in. tak: „Dostałem więcej do wypłaty, więc chyba dobre”, „Nikt mi tyle nie dał co ten rząd”,

„Dobre, bo pomogło mojej córce, która jest samotną matką”, „Odjęli mi podatek od emerytury, więc mi pasuje”, „Nie wiem jak innym, ale mi się podoba”, „Oczywiście, że dobre. Ten rząd o nas dba”, „Bardzo dobre rozwiązanie, w końcu ktoś zwrócił uwagę na tych biedniejszych i to oni będą mogli najbardziej skorzystać”.

Podobnie jak poprzednia grupa respondentów – 24% – nie miała zdania. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Nie wiem nic na ten temat”, „Nie interesuję się takimi rzeczami”, „Gdzieś coś kiedyś słyszałam, ale nie mam wiedzy, żeby odpowiedzieć na to pytanie”, „Nie znam się na polityce”, „Trudno powiedzieć teraz. Możemy czekać do następnego rozliczenia i wtedy ocenić czy to było dobre”.

Sondaż przeprowadziła Magdalena Wende

Oprac. Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *