Wiosenne moda - Stary Browar

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / Pierwszy dzwonek

Pierwszy dzwonek

Po wakacyjnej przerwie, 1 września w polskich szkołach rozległy się ponownie dzwonki dla ponad 4 600 000 uczniów. Szacuje się, że nowy rok szkolny zaczęło u nas również 175 000 uczniów z Ukrainy (razem z przedszkolakami). W sześciu lubońskich szkołach publicznych naukę rozpoczęło 2 800 uczniów (w tym około 100 z Ukrainy), a w przedszkolach ponad 1 000 przedszkolaków. 

Wielki dzień w Czwórce

Szczególny wymiar miało rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 im. prof. Adama Wodziczki, gdzie podczas okolicznościowej akademii uroczyście przecięto wstęgę na dziedzińcu nowego budynku szkoły, który znacznie powiększył kompleks zabudowy placówki. W nowo wybudowanej części znajduje się m.in. sześć sal lekcyjnych, dwie gimnastyczne, sanitariaty, szatnie z prysznicami oraz winda dla osób z niepełnosprawnościami.

„Inwestycja Burmistrz Miasta Luboń została z sukcesem zakończona i już nie mogliśmy się doczekać uroczystego przecięcia wstęgi. Nowoczesny, jasny, przestronny budynek dedykowany jest uczniom klas I-III. W projekcie nowego budynku zostały wykorzystane innowacyjne technologie nie tylko w zakresie planowania edukacji przyszłości, ale także w obszarze ekologii poprzez wykonanie mikro instalacji fotowoltaiki oraz systemu chłodzącego. Sale wyposażone są w ławki i krzesła dostosowane do wzrostu uczniów, w każdej sali znajduje się kącik z umywalką, a na oknach zamontowane zostały żaluzje z czujnikami podmuchu wiatru. Nowej generacji bryła budynku pozwala rozwijać myślenie twórcze i wyobrażenie o Luboniu przyszłości, w którym tworzymy wspólnie świat, którego jeszcze nie znamy… być może świat, który zakopaliśmy w „Kapsule czasu”. Uczenie się będzie teraz pasją uczniów naszej Czwóreczki. Drodzy uczniowie, to wszystko dla Was” – powiedziała dyrektor Czwórki – Agnieszka Antczak.

Należy podkreślić, że przed rozbudową, zajęcia lekcyjne trwały nawet do godz. 17. Dzięki oddaniu do użytku kolejnych sal lekcyjnych, uczniowie klas 1-3 będą kończyć lekcje najpóźniej o godz. 14.30 (o zakończonej inwestycji szerzej napiszemy w wydaniu październikowym „GL”).

Społeczność Czwórki dziękuje Burmistrz Małgorzacie Machalskiej, wiceburmistrzom Dorocie Franek i Michałowi Popławskiemu, Pracownikom Biura Majątku Komunalnego oraz Radzie Miasta Luboń za zaprojektowanie, nadzorowanie oraz zakończenie z sukcesem rozbudowy „Przyjaznej Czwóreczki”.

(PAW)

 

Foto. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Luboński Budżet Obywatelski

W drugiej połowie roku startuje Luboński Budżet Obywatelski. To wydzielona część budżetu Miasta, o której …

Umajone dni

28 maja przypada w tym roku Święto Zesłania Ducha Świętego czyli Pięćdziesiątnica, gdyż przypada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *