Strona główna / Aktualności / Marcowy numer GL już w sprzedaży

Marcowy numer GL już w sprzedaży

Czy funkcjonariusz KGB w latach 1975-1990 – Władimir Władimirowicz Putin podpali świat? Wojska rosyjskie przekroczyły wschodnie, południowe i północne granice niepodległej Ukrainy, łamiąc międzynarodowe prawo. W odpowiedzi Ukraina zerwała stosunki dyplomatyczne z Rosją. Czy Europa i wolny świat powstrzymają Putina?

„Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż, mieści się wiele zła…” (Czesław Niemen)

Nie sposób nie nawiązać w naszym periodyku, jak bardzo nie możemy, nie chcemy i nie umiemy pogodzić się z tym, że tuż obok nas Rosja dokonuje agresji na niepodległej Ukrainie. O tym, jak bardzo wspieramy myślami i chętnie wesprzemy czynami niepodległy naród, który dotknęła wymuszona przez agresorów tragedia. Pomoc dla naszych zaatakowanych i heroicznie broniących się sąsiadów jest konieczna. W imię solidarności, zaangażowali się w nią również władze i mieszkańcy Lubonia (o formach pomocy szerzej czytaj na www.gazeta-lubon.pl).

Władimir Putin w swojej zbrodniczej układance nie przewidział jednego, mianowicie niezwykłej odwagi i charyzmy Wołodymyra Zełenskiego, lekceważonego niegdyś przez świat „poważnej polityki” aktora i komika, który właśnie zapisuje się w historii jako wielki i niezłomny przywódca narodu ukraińskiego. Jakże ci przywódcy narodów, w swoich poglądach i wyznawanych wartościach są „biegunowo” odlegli. Konflikty zbrojne wywoływane w gabinetach na najwyższych szczeblach władzy w największym stopniu dotykają tych najbardziej bezbronnych – ludność cywilną, kobiety, dzieci, osoby starsze. Ten na wschodzie Ukrainy trwa nieprzerwanie od 2014 r., jednak wydarzenia z ostatnich dni pokazują, że wojenna zawierucha posunęła się za daleko.

Na łamach trzeciego w tym roku numeru nawiązaliśmy również m.in. do Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święta państwowego, które obchodziliśmy 1 marca. W szczególny sposób do Pań, które 8 marca obchodzą swoje święto. Nawiązaliśmy również do obchodów 50. rocznicy katastrofy w WPPZ oraz wspomnieliśmy o siejących spustoszenie orkanach i nawałnicach. Ponadto zachęcamy do zapoznania się z naszymi comiesięcznymi raportem dotyczącym panującej pandemii i sondażem.

(redakcja)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *