Strona główna / Aktualności / Lubońskie Zaduszki Jazzowe

Lubońskie Zaduszki Jazzowe

Kolejna edycja w ramach festiwalu jazzowego w wykonaniu zespołu Panoptikum, którą tradycyjnie objęliśmy patronatem medialnym – za nami.

Fundacja Kultura Trakcja i zespół Panoptikum zaprosili na wpisujące się w niezwykle piękną tradycję organizowania festiwali jazzowych w okresie zadusznym w Polsce, Lubońskie Zaduszki Jazzowe vol. 3. Koncert rozpoczął się w sobotę, 5 listopada o godz. 19 w Studio Trakcja przy ul. Słonecznej.

Studio Trakcja w Luboniu znów wypełniło się dźwiękami muzyki. Przy zapełnionej po brzegi sali zespół Panoptikum zabrał nas w muzyczną podróż, podczas której wspominaliśmy zmarłych już mieszkańców Lubonia, zasłużonych dla naszego miasta i regionu.

„Cieszymy się, że po raz kolejny lubonianie przybyli tłumnie na nasz koncert. Świadczy to o tym, że takie inicjatywy są w naszym mieście ważne i pożądane. Będziemy się starać, aby Lubońskie Zaduszki Jazzowe odbywały się co roku. Koncert współfinansowany był przez Miasto Luboń, za co dziękujemy” – powiedziały organizatorki wydarzenia Iwona Stefańska i Agnieszka Krupieńczyk z Fundacji Kultura Trakcja.

Zespół Panoptikum wystąpił w składzie: Tomasz Kalitko – kompozycja, gitary, Michał Behnke-Chmielewski – instrumenty perkusyjne, Dominik Tuchołka – gitara basowa, Anna Macuk – obój i Krzysztof Kuśmierek – saksofony.

Na kolejny koncert zespołu Panoptikum Kultura Trakcja zaprasza już 29 stycznia, podczas przyszłorocznego finału WOŚP, natomiast relację fotograficzną i filmową z Lubońskich Zaduszek Jazzowych można zobaczyć na stronie internetowej: https://www.facebook.com/FundacjaKulturaTrakcja

(PAW)

fot. Zb. Fundacja Kultura Trakcja

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

Powiew zimy

W ostatni weekend listopada w naszym mieście powiało zimą.

Jubileusz firmy Balony Luboń. Konkurs dla Czytelników GL.

Już od 10 lat państwo Marzena i Arkadiusz z powodzeniem prowadzą firmę Balony Luboń przy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *