Strona główna / Aktualności / Na piłkarskich boiskach – koniec rundy jesiennej

Na piłkarskich boiskach – koniec rundy jesiennej

KLASA OKRĘGOWA

W ostatnich spotkaniach w tym roku Stella przegrała na wyjeździe z NKS-em Niepruszewo 1:5. Bramkę zdobył Majkowski.

W kolejnym meczu, w 13 kolejce rundy jesiennej Stellowcy odnieśli długo oczekiwane pierwsze swoje zwycięstwo przy ul. Szkolnej pokonując, zespół Canarinhos Skórzewo 4:2. Bramki zdobyli: Kalinowski 2, Wojtysiak 1, Jankowski 1.

W następnym meczu wyjazdowym zremisowali 1:1 w Nowym Tomyślu z tamtejszą Polonią, która również broni się przed spadkiem do A klasy. Bramkę zdobył Stangierski.

Można stwierdzić, że 4 punkty zdobyte w ostatnich meczach dodały zespołowi optymizmu oraz miały wpływ na układ w tabeli. Otóż zespół Stelli opuścił ostatnie w niej miejsce. Ponadto nie ma dużej straty punktowej do zespołów, które również są zagrożone i zajmują miejsca w strefie spadkowej.

W ostatnim meczu rundy lubonianie przegrali u siebie 1:3 z czołowym zespołem, jakim jest Kłos Gałowo. Bramkę zdobył Wawrocki.

W rozegranych 15 meczach Stella zdobyła 8 punktów, odnosząc 1 zwycięstwo, uzyskując 5 remisów i doznając 9 porażek. Jej zawodnicy zdobyli 15 bramek tracąc 39.

A KLASA

W niedzielę, 6 listopada Luboński KS podejmował przy ul. Rzecznej sąsiada zza miedzy – Las Puszczykowo. W prestiżowym spotkaniu, które zawsze dodaje smaczku i emocji, padło pięć bramek. Lubonianie bardzo dobrze weszli w mecz. Po rzucie wolnym, w 27 min. spotkania Radosław Kaszuba zdobył prowadzenie dla LKS-u. W 27 minucie, po rzucie rożnym bramkę dla gości strzelił Hubert Kowalkiewicz, wyrównując stan meczu na 1:1. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej odsłonie lubonianie groźnie kontratakowali.  W konsekwencji arbiter podyktował rzut karny dla LKS-u, a jego wykonawcą na 2:1 był Bartosz Palmowski. Zanosiło się, że zwycięstwo i trzy punkty zostaną w Luboniu, jednak zespół Lasu – grając bardzo ambitnie – przejął inicjatywę. Na 20 minut przed zakończeniem spotkania Jakub Smura zdobył gola, wyrównując stan meczu na 2:2. W ostatnich minutach szczęście dopisało zawodnikom Lasu, którzy po wspaniałej kontrze i bramce zdobytej przez Filipa Bąkowskiego doprowadzili do zwycięstwa puszczykowian 3:2. W ten sposób trzy punkty pojechały do Puszczykowa. Lubonianie musieli przełknąć gorycz porażki. Jeżeli myślą o awansie do klasy okręgowej – nie mogą tracić punktów na własnym boisku.

Wypowiedzi trenerów po meczu:

Trener Lubońskiego KS-u – Marek Wilczyński:

„Zagraliśmy słaby mecz. Las stworzył sobie więcej sytuacji podbramkowych i wygrał zasłużenie. Mimo prowadzenia w drugiej połowie nie utrzymaliśmy korzystnego rezultatu. Wpływ na to miała ławka rezerwowych składająca się z młodych juniorów, którzy w tym meczu jak i cały zespół się nie popisali”.

Trener Lasu Puszczykowo – Sebastian Maćkowski:

„Lepiej w mecz weszła drużyna gospodarzy, która objęła prowadzenie. Jednak nasz zespół zdołał szybko wyrównać, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Hubert Kowalkiewicz. Po bramce wyrównującej zespół z Lubonia miał optyczną przewagę, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Druga połowa należała już zdecydowanie do zespołu Lasu. Stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe, lecz przytrafił nam się błąd w defensywie, co poskutkowało rzutem karnym dla gospodarzy, zamienionym na gola. Od tego czasu nasi zawodnicy zaczęli coraz groźniej atakować, czego efektem była bramka na 2:2 Jakuba Smury. Wynik ten nie zadowalał naszych zawodników, którzy za wszelką cenę walczyli o trzy punkty. Indywidualną akcją popisał się Filip Bąkowski, który przypieczętował zwycięstwo Lasu. Gdyby nie kilka doskonałych interwencji bramkarza LKS-u wynik mógłby być zdecydowanie wyższy. Na uwagę zasługuje rola zmienników, każdy z zawodników wchodzących na boisko z ławki rezerwowych dodał jakości w grze”.

W rozegranych 13 meczach w rundzie jesiennej Luboński KS zdobył 28 punktów, odniósł 9 zwycięstw, uzyskał 1 remis i doznał 3 porażki. Piłkarze z ul. Rzecznej zdobyli 30 bramek, tracąc 15.

(WS)

Jedna z sytuacji podbramkowych w meczu Luboński KS – Las Puszczykowo na stadionie przy ul. Rzecznej w Luboniu
Piłkarzami Lasu są m.in. dwaj synowie znanego w Luboniu działacza sportowego, byłego członka Zarządu LKS-u, sponsora klubu i właściciela restauracji Hubertus w Mosinie – śp. Janusza Kowalkiewicza. Od lewej Hubert, syn Huberta – Marcel i Paweł Kowalkiewiczowie