Strona główna / Aktualności / Lubonianin Wicemistrzem Świata

Lubonianin Wicemistrzem Świata

Mieszkający w naszym mieście od 11 lat Sylwester Lorenz jest wieloboistą (startuje w pięcio, siedmio i dziesięcioboju) – uprawia m.in.: biegi, skoki w dal, wzwyż i trójskok, rzuty kulą, oszczepem i dyskiem. Od 17 lat startuje w mistrzostwach i olimpiadach Masters na arenach kraju, Europy i świata. Ustanowił i pobił mnóstwo rekordów życiowych, Polski i Europy, pięciokrotnie zdobył tytuł Wicemistrza Świata, ocierając się o tytuł mistrzowski.

Tampere to miasto w południowo-zachodniej Finlandii, leżące na przesmyku między jeziorami Näsijärvi i Pyhäjärvi w regionie Pirkanmaa.

Od 29 czerwca do 10 lipca odbyły się tam Mistrzostwa Świata Master/35 lat powyżej/w lekkiej atletyce, na których walczył o tytuły mistrzowskie i medale lubonianin Sylwester Lorenz. Startował w kategorii M70 w dwóch konkurencjach – w skoku w dal i w biegu 80 m ppł.

W sobotę, 2 lipca odbył się skok w dal, w którym skacząc na odległość 4,53 m zajął 2 miejsce zdobywając wicemistrzostwo świata. W piątek, 8 lipca odbyły się kwalifikacje na dystansie 80 m ppł, w których z trzecim wynikiem 15,41 s zakwalifikował się do biegu finałowego. Dzień później w finale z wynikiem 15,21 s zajął czwarte miejsce.

„Jest to bardzo techniczna konkurencja i popełniłem zbyt wiele błędów, co uniemożliwiło mi utrzymanie pozycji z kwalifikacji. Impreza była bardzo udana. Miałem też czas na zwiedzanie pięknych obiektów, zabytków i obserwację zjawisk przyrodniczych np. pięknych zachodów słońca oraz bardzo krótkich nocy. Teraz przyszedł czas na odpoczynek, a po nim przygotowania do halowych mistrzostw świata, które odbędą się w marcu przyszłego roku w Toruniu” – powiedział Sylwester Lorenz.

Pan Sylwester dziękuje Lubońskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz AZS-owi Poznań za umożliwienie korzystania z obiektów do trenowania, co się przekłada na uzyskanie dobrych wyników na mistrzostwach.

(PAW)

Na podium w Tampere. W skoku w dal Sylwester Lorenz (pierwszy z lewej) zdobył tytuł Wicemistrza Świata, obok Szwedzi Mistrz Świata i brązowy medalista tej konkurencji
fot. Zb. Sylwestra Lorenza
Bieg finałowy lubonianina (z lewej) na dystansie 80 m ppł
fot. Zb. Sylwestra Lorenza

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Uczestnicy jednej z poprzednich edycji biegu fot. Anna Strojna

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 3 marca w Lasku Majońskim przy ul. Armii Poznań 51 B Stowarzyszenie Odra-Niemen …

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *