Strona główna / Aktualności / List do redakcji

List do redakcji

Poniżej zamieszczamy list otrzymany od czytelniczki, która o włos uniknęła kolizji na skrzyżowaniu ulic: Powstańców Wielkopolskich, Ks. Stanisława Streicha i Aleksandra Puszkina (sytuację prezentuje załączony przez czytelniczkę filmik). Temat oczywiście podjęliśmy

Niebezpieczne skrzyżowanie w Luboniu

„Chciałabym zwrócić uwagę na skrzyżowanie ulic: Powstańców Wielkopolskich/Puszkina/ks. Streicha, gdzie w godzinach wieczornych, między 21 a 22, światła zmieniają się na migające. Wówczas kierowcy powinni zacząć stosować się do znaków drogowych, które niestety albo są przez nich lekceważone, albo tak słabo widoczne, że dochodzi tutaj do częstych, niebezpiecznych dla życia sytuacji drogowych. 

W minioną sobotę (11 czerwca) o godz. 22:23 sama stałam się bezpośrednim uczestnikiem takiego zdarzenia. Na szczęście nie doszło do tragicznego w skutkach wypadku, dzięki szybkiej reakcji. Kierowca jadący drogą podporządkowaną nie ustąpił mi pierwszeństwa. W załączniku zamieszczam nagranie obrazujące całe zajście. Tak naprawdę na skrzyżowaniu powinny zostać założone kamery, wprowadzone ograniczenie prędkości czy oświetlony znak stop. Jest wiele możliwości, by uczynić to skrzyżowanie bezpieczniejszym, ale trzeba jeszcze tego chcieć”.

Pozdrawiam i liczę na reakcję, mieszkanka Lubonia.

(imię i nazwisko autorki listu – do wiadomości redakcji)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *