Strona główna / Aktualności / Intensywny czas

Intensywny czas

Marzec obfitował w naszym szczepie w wiele ważnych wydarzeń. Oprócz planowanych, dużych rajdów dla całego Hufca Poznań-Rejon, zaangażowaliśmy się w wolontariat i zbiórki prowadzone na rzecz Ukrainy.

W sobotę 5 marca w formie rajdu odbyło się XII Jamboree w Luboniu, czyli tradycyjne coroczne spotkanie drużyn z Hufca Poznań-Rejon z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Bardzo się cieszymy, że w tym roku po dwuletniej przerwie udało się nam spotkać na żywo! (edycja z 2020 r. odbyła się online). Tegoroczną myślą przewodnią był „Zdrowy wyścig po Złote Buty” – czyli główną nagrodę dla zwycięzców Jamboree. W rajdzie zorganizowanym przez kadrę Szczepu ZHP Żabikowo wzięło udział aż 20 patroli z poznańskiego powiatu. Uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę o zdrowym trybie życia, dowiedzieli się, jak prawidłowo się odżywiać, ile spać, mieli okazję wykazać się kreatywnością i potańczyć, a także stworzyć swoją własną zdrową przekąskę. Miłą niespodzianką okazał się fakt, że w tym roku Złote Buty zostają w Luboniu! Największą liczbę punktów zyskał patrol Szyszkojady z 34 LDSH Draco, wygrywając tym samym XII Jamboree w Luboniu, gratulujemy! Śmiechu było co niemiara, mamy nadzieję, że wszyscy harcerze świetnie się bawili, a tegoroczna edycja Jamboree zostanie na długo w ich pamięci.

Minął zaledwie tydzień i już w kolejną sobotę, 12 marca, gościliśmy w Luboniu gromady z Hufca Poznań-Rejon. Zuchy również wspólnie świętowały DMB rajdem Jambo, a ich gra terenowa odbyła się pod hasłem „W poszukiwaniu przyjaźni” i była inspirowana książką „Mały Książę”. Uczestnicy przenieśli się do świata powieści i pokonywali kolejne zadania, które wyjaśniały im pojęcia przyjaźni i braterstwa. Na tegoroczne Jambo przybyło aż osiem gromad zuchowych, w tym cztery lubońskie. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy gościć u siebie tak liczną grupę i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy świętować to wydarzenie w jeszcze szerszym gronie.

W lutym zszokowała nas wieść o wybuchu wojny na Ukrainie. W tym trudnym dla wszystkich czasie harcerze z lubońskich szczepów angażują się w wiele działań pomocowych. Wolontariusze pomagali w OSP przy miejskiej zbiórce darów, a także w poznańskim magazynie przy ul. Bukowskiej oraz przy kościele NMP na Os. Bohaterów II Wojny Światowej. Wędrownicy i instruktorzy służą również wsparciem w punkcie noclegowym na Arenie. Część wychowawców uczestniczy w akcji Zastęp Granica. Zastęp ma wspierać hufce ZHP działające na granicy z Ukrainą. Wszystkich, którzy mogą sobie na to pozwolić, zachęcamy do wspierania akcji pomocowych i zbiórek na rzecz ukraińskich uchodźców.

Małgorzata Wojsz, Aleksandra Kowańska

Uczestnicy tegorocznego lubońskiego Jamboree
fot. Mateusz Gawrysiak
Złote Buty – główną nagrodę przewidzianą dla zwycięzców tegorocznego Jamboree zdobył patrol Szyszkojady z 34 LDSH Draco
fot. Mateusz Gawrysiak
Na tegoroczne Jambo przybyło aż osiem gromad zuchowych, w tym cztery lubońskie
fot. Julia Jędrzejewska
Na tegoroczne Jambo przybyło aż osiem gromad zuchowych, w tym cztery lubońskie
fot. Julia Jędrzejewska
Wolontariusze pomagali w OSP przy miejskiej zbiórce darów na rzecz osób z Ukrainy
fot. Bartosz Wilczek

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Życie w Ośrodku Kultury

Uścisk dłoni

Podział majątku a spółka cywilna

Rozwód to zawsze trudny czas dla obu stron, zwłaszcza gdy dochodzi do konieczności podziału majątku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *