Strona główna / Aktualności / Głowa do góry

Głowa do góry

Akademia Przyszłości, której hasłem jest „Głowa do góry” od 2003 r. pomaga dzieciom, które nie wierzą w siebie, mają niską samoocenę. To bezpieczna, twórcza przestrzeń, w której dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem.

Akademia wyposaża dziecko w zasoby i doświadczenia, dzięki którym może pokonać dotychczasowe przeszkody i poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w dziecku poczucie własnej wartości. 

Akademia pomaga dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. Pomoc polega na: budowaniu własnoręcznie zrobionej wędki; spotkaniach, zajęciach raz w tygodniu indywidualnie z tutorem, którego zadaniem jest planowe rozwijanie umiejętności oraz nadzorowanie kształcenia indywidualnego ucznia prowadzące go do realizacji pracy (każdy tutor ma jednego podopiecznego), kształtowaniu mocnych stron i zwiększaniu wartości młodego człowieka. Tutorzy mogą mieć wsparcie psychologa.

W programie biorą udział szkoły zgłoszone, które wyraziły chęć udziału w projekcie. Szkoła deleguje koordynatora czyli pracownika, który wyznacza dzieci potrzebujące pomocy. Nad pracą wolontariuszy jak i ich rekrutacją czuwa Lider. W Luboniu w akcji biorą udział dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 4. Każda z nich ma swojego Lidera. Obecnie jest przeprowadzona rekrutacja na wolontariuszy. Aby dołączyć do drużyny Liderów i Wolontariuszy Akademii Przyszłości wystarczy wejść na: www.superw.pl i poznać szczegóły.

PAW

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Wigilia Miejska

W niedzielne popołudnie, 10 grudnia na placu Edmunda Bojanowskiego zapachniało świętami. Miasto zaprosiło mieszkańców na wspólną …

Powiew zimy

W ostatni weekend listopada w naszym mieście powiało zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *