Strona główna / Aktualności / Ponad tysiąc uczestników zapisanych na Luboński Bieg Niepodległości!

Ponad tysiąc uczestników zapisanych na Luboński Bieg Niepodległości!

Ponad tysiąc biegaczy stanie na starcie Jubileuszowego – 10. Lubońskiego Biegu Niepodległości, który w Dzień Niepodległości (piątek, 11 listopada, godz. 11:11) wystartuje z ulicy 11 Listopada w Luboniu.

W ramach pakietu startowego każdy uczestnik otrzyma:

– odlewany medal za ukończenie biegu,

– rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej,

– posiłek regeneracyjny po biegu,

– dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze białym lub czerwonym.

Pakiety startowe można odbierać:

– w czwartek 10 listopada w Hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Hugona Kołłątaja 2) w godzinach 17:00-19:30,

– w dniu biegu (piątek, 11 listopada) w godzinach 8:00-10:30 również na Hali Losir.

Na uczestników imprezy zorganizowanej przez Ronin Running czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan i wiele akcentów patriotycznych.

W trakcie tegorocznej edycji nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych.

W ramach biegu odbędą się również mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, w których wystartuje dowódca płk. pil. Łukasz Piątek.

Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. Podczas ostatniej edycji biegu, w 2019 roku cztery zwrotki polskiego hymnu wybrzmiały tuż przed startem z 1247 gardeł uczestników. Wówczas impreza zakończyła się nie tylko sukcesem organizacyjnym ale również sportowym bowiem rekord 10-kilometrowej trasy ustanowił Paweł Ochal (31:51). Tuż za nim uplasował się zeszłoroczny zwycięzca Krzysztof Szymanowski (32:47) oraz Paweł Tarasiuk (32:54). Wśród kobiet również z rekordem trasy najszybsza była Monika Kapera (36:12), która na mecie wyprzedziła Aleksandrę Hornik (36:24) oraz Agnieszkę Witczak Flajszer (38:34).

Na starcie stanęła m.in. Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro, Natalia Madaj-Smolińska. Po raz pierwszy po takie same medale jak biegacze w Luboniu pobiegli także żołnierze
z Polski, USA, Włoch i Kuwejtu z Bazy Lotniczej AL Jaber w Kuwejcie, gdzie stacjonuje Zespół Lotniczy Polskiego Kontyngentu Irak.

Warto również przypomnieć, że od 2019 roku impreza odbywa się pod honorowym patronatem „ppłk Ludwika Misieka” – polskiego żołnierza –  kaprala AK i dowódcy drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej.

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Luboń.

Sponsorzy i partnerzy:  Biofarm, U Stefana Hurtownia Dodatków Krawieckich, Szkoła Językowa Salamanca, JAAS Kontenery, PlayMotion, Noclegi Po Drodze, Spar Luboń, Abrys dla Środowiska, Tovago, MP Usługi Instalacyjno-Sanitarne, HanaSped, KOM-LUB Luboń, Zespół Szkół Mechanicznycznych im. Komisji Edukacji Narodowej, 31.Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny, Piekarnia-Cukiernia RAWA,  WM Komputer, LOSiR,  SM Luboń, OSP Luboń

Patroni medialni: Gazeta Lubońska

Więcej informacji zamieszczono na stronie internetowej: www.lubonskibiegniepodleglosci.eu

Maciej Młodzik

 

 

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Pierwsza wystawa

Czas przed Bożym Narodzeniem to czas wyczekiwania, pomocy i okazywania serca. I my Was zapraszamy …

Warsztaty ekologiczne

W ramach prowadzonych przez nas edukacyjnych działań ekologicznych, 24 listopada 2023 roku przeprowadziliśmy kolejne warsztaty …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *