Strona główna / Aktualności / Festiwal Polskiej piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu

Festiwal Polskiej piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu

Do tegorocznej edycji festiwalu pod hasłem „Chodź, pomaluj mój świat…” pozostał już tylko miesiąc. Jak wiemy, życie potrafi napisać różne scenariusze, jednak głęboko wierzymy, że tym razem październik okaże się niezwykle przychylny dla polskiej piosenki. Piosenki, którą kocha publiczność, którą kocha scena – szczególnie ta w Luboniu.

„W piątek i sobotę (7 i 8 października) usłyszymy kolejne piękne utwory, ważne teksty – te już znane oraz całkiem nowe, tworzone specjalnie dla organizowanego w ramach konkursu „Pióra Poetów”. Udział w tych dwóch wieczorach to gwarancja cudownych, muzycznych uniesień. Po raz kolejny szczególnych, bo z piosenkami Marka Dutkiewicza. Poety, który sercem pisze dla wielu artystów, a jego słowa śpiewa Felicjan Andrzejczak, Urszula, Lombard, Krystyna Prońko, Kombi, Ewa Farna, Dwa plus Jeden, a także wielu innych bardzo znanych i popularnych artystów. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nastrój, scenę, konkurs i uroczystą galę wręczenia nagród, to nie pozostaje nic innego, jak być podczas tego wydarzenia razem z nami w Luboniu, gdzie po raz kolejny Nasz Świat będziemy malowali niezapomnianymi dźwiękami” – powiedział Michał Kosiński – Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Tegoroczna edycja festiwalu, który objęliśmy patronatem medialnym odbędzie się tradycyjnie w hali LOSiR, przy ul. Kołłątaja 2 w Luboniu. Do udziału w części konkursowej festiwalu zakwalifikowało się ostatecznie 13 wokalistów i wokalistek z całej Polski. O nagrodę główną w wysokości 5 000 zł powalczą: Julia Bejma, Julia Galin, Magdalena Lasota, Marta Łyda, Katarzyna Milewska, Julia Mróz, Dorota Nawrocka, Dorota Sacewicz, Dajana Sipa, Zuzanna Suliga, Michał Steciak, Anna Wardęska i Władysław Węgorek. Wykonawcom akompaniować będzie zespół pod batutą Macieja Szymańskiego – aranżera i Dyrektora Muzycznego Festiwalu. Występy oceniać będzie jury w składzie: Mietek Jurecki – Przewodniczący, Kasia Rościńska, Rafał Sekulak i Magdalena Dolska-Domek. W piątek czeka nas piękny recital „Osiecka, Przybora ale Jazz” w wykonaniu Joanny Dark, a w sobotę Kuba Badach w projekcie „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”.

(PAW)

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

“Okres buntu raczej nie usprawiedliwia wandalizmu”

Niedzielnego wieczoru grupa młodych ludzi postanowiła spędzić czas w okolicach lubońskiej kawiarni Studio 44 w …

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *