Strona główna / Aktualności / Festiwal Polskiej piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu

Festiwal Polskiej piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu

„Chodź, pomaluj mój świat…”. Jak wiemy życie potrafi napisać różne scenariusze, jednak głęboko wierzymy, że tym razem październik okaże się niezwykle przychylny dla polskiej piosenki. Piosenki, którą kocha publiczność, którą kocha scena – szczególnie ta w Luboniu.

W piątek i sobotę (7 i 8 października) usłyszymy kolejne piękne utwory, ważne teksty – te już znane oraz całkiem nowe, tworzone specjalnie dla organizowanego w ramach konkursu „Pióra Poetów”. Udział w tych dwóch wieczorach to gwarancja cudownych, muzycznych uniesień. Po raz kolejny szczególnych, bo z piosenkami Marka Dutkiewicza. Poety, który sercem pisze dla wielu artystów, a jego słowa śpiewa Felicjan Andrzejczak, Urszula, Lombard, Krystyna Prońko, Kombi, Ewa Farna, Dwa plus Jeden, a także wielu innych bardzo znanych i popularnych artystów. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nastrój, scenę, konkurs i uroczystą galę wręczenia nagród to nie pozostaje nic innego, jak być podczas tego wydarzenia razem z nami w Luboniu, gdzie po raz kolejny Nasz Świat będziemy malowali niezapomnianymi dźwiękami – powiedział Michał Kosiński – Dyrektor Artystyczny Festiwalu

UCZESTNICY TEGOROCZNEJ EDYCJI FESTIWALU

Jednym z ważniejszych elementów programu imprezy, która odbędzie się 7-8 października 2022 roku w hali LOSIR przy ul. Kołłątaju 2 w Luboniu, będzie część konkursowa. Poniżej przedstawiamy niezwykłe i utalentowaną 13-stkę, zakwalifikowaną do muzycznej rywalizacji.

 

MARTA ŁYDA

„Od dziecięcych lat moją miłością jest muzyka. Wszystko zaczęło się od treningów wokalnych, na które namówił mnie mój tata. Na chwilę obecną jestem związana z chórami gospel „SouLadies” oraz „All That Sound”. Głównie zależy mi na własnej twórczości, więc obecnie pracuje nad autorskimi utworami. Chcę szerzyć jak najdalej swoją wrażliwość i przekazywać moc płynącą z utworów.”

JULIA MRÓZ

„Jestem studentką Instrumentalistki, Jazzu i Muzyki Estradowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od zawsze moją pasją było i jest śpiewanie. Jestem charyzmatyczną osobą, która dąży do celów jakie sobie postawi. Swoją przyszłość wiążę z muzyką, która jest moja wielką pasją. Cały czas dokształcam się w tym kierunku i dążę do doskonalenia mojego warsztatu.”

DAJANA SIPA

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ciekawa świata miłośniczka języków obcych, zwierząt i podróży. „W wolnym czasie rozwijam swoje pasje, zgłębiając tajniki kulinarne i doskonaląc swoje umiejętności wokalne”.

JULIA BEJMA

„Mam 27 lat i jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W śpiewaniu stawiam dopiero swoje pierwsze kroki. Od października zeszłego roku uczęszczam do Poznańskiej Szkoły Wokalnej Muzofonia. Muzykę kocham za emocje, którymi nas obdarowuje, i które potrafi w nas odnaleźć.”

MICHAŁ STECIAK 

Tenor liryczny, inspirowany muzyką poważną sięga po znane utwory polskie i zagraniczne, dodając im oryginalnych aranżacji i szczerych emocji. „Jako solista współpracuję z chórami oraz artystami m.in. Opery Narodowej i Teatru Wielkiego, Polskiej Opery Królewskiej, a także artystami muzyki rozrywkowej. Na co dzień prowadzę własną działalność artystyczną – jestem organistą, nauczycielem muzyki, animatorem kultury muzycznej oraz częstym gościem wielu koncertów charytatywnych.”

DOROTA NAWROCKA

„Jestem absolwentką Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i obecnie pracuję jako nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej. Poza muzyką, interesuję się również kinem i fotografią.”

KATARZYNA MILEWSKA

„Jestem absolwentką Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pochodzę z Ełku, a muzyka towarzyszyła mi od najmłodszych lat – najpierw śpiewałam, a później rozpoczęłam naukę gry na fortepianie.”

ZUZANNA SULIGA

Wychowana w artystycznej rodzinie studentka poznańskiej polonistyki; pasjonatka muzyki, sztuki i filozofii.
„W wolnych chwilach medytuję, ćwiczę jogę i słucham bossa novy.”

DOROTA SACEWICZ

Od najmłodszych lat związana z piosenką. Uczestniczka przeróżnych festiwali, warsztatów i lekcji śpiewu. „Podróże festiwalowe przerodziły się z biegiem lat w samodzielne wyjazdy. Zagraniczne podróże pozwoliły mi na spotkania z różnorodną muzyką, a dzięki temu na wykształcenie pewnych upodobań. Najczęściej sięgam po piosenki, które urzekają tekstem.”

WŁADYSŁAW WĘGOREK

„Ukończyłem biotechnologię na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Aktualnie robię doktorat w Instytucie Chemii Bioorganicznej w Poznaniu. Muzyka jest jedną z moich pasji od wielu lat. Jestem fanem twórczości Boba Dylana, a wolny czas często spędzam na graniu na gitarze i śpiewaniu.”

ANNA WARDĘSKA

„Śpiew daje mi poczucie wolności. Kocham to robić. Oprócz samego śpiewania tańczę w Zespole Puls, a także rysuję. Grałam w Teatrze Otczapy. Ale wracając do śpiewania. Moje najważniejsze osiągnięcia to udział w Benefisie Marka Gaszyńskiego w Luboniu, Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu w Radio Poznań oraz dotarcie do II etapu 42. PPA+ Zaczarowana Piosenka 2021 – uzyskanie stypendium fundacji Najsłodsi.”

MAGDALENA LASOTA

„Na co dzień mieszkam w Warszawie, gdzie koncertuję, wykonując zarówno standardy popularnej muzyki rozrywkowej, jak i autorski repertuar. Byłam uczestniczką The Voice of Poland 11 i Laureatką konkursu „Twoje 5 minut w RMF FM”. Mam na koncie wydanych kilka singli. Obecnie pracuję nad materiałem na debiutancką płytę.”

JULIA GALIN

„Moją największą pasją od dziecka jest muzyka. Mając sześć lat zaczęłam uczęszczać na lekcje śpiewu w Domu Kultury w Luboniu. Od tego czasu licznie biorę udział konkursach, festynach, koncertach charytatywnych, jak i festiwalach. Jestem laureatką wielu konkursów szkolnych i regionalnych. Od paru lat współpracuję również z Panią Martą Podulką, która pomaga mi w rozwoju swojej pasji. Największym z moich osiągnięć jest dojście do finału w 2019 r. w Międzynarodowym Konkursie Piosenki i Tańca w Koninie. W tym roku po raz pierwszy jestem pełnoprawnym uczestnikiem Festiwalu w Luboniu. Wcześniej występowałam jako gość specjalny.

(Opracował Paweł Wolniewicz)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *