Strona główna / Aktualności / Ćwierćwiecze „Jedynki”

Ćwierćwiecze „Jedynki”

Jubileusz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka”, który rozpoczął działalność jesienią 1996 roku, w czerwcu 1997 r. został odnotowany w Urzędzie Miejskim w Poznaniu, natomiast od 2004 r. jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w Starostwie Powiatowym.

W piątek, 16 września w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 1 odbyło się okolicznościowe spotkanie zorganizowane z okazji 25-lecia istnienia UKS „Jedynka”. Otworzył je obecny prezes – Lech Bartkowiak, witając zaproszonych gości – byłych prezesów klubu: Mirosława Klecza (1997-2007), Wojciecha Jakubowskiego (2008-2013) i Zbigniewa Jankowskiego (2014-2021), władze samorządowe miasta i powiatu, przedstawicieli WZPN, LOSiR-u, SP1 oraz lubońskich klubów piłkarskich. Powitał również działaczy, sympatyków, opiekunów zespołów, darczyńców wspierających klub oraz klubowych trenerów, po czym przedstawił historię UKS „Jedynki”. Mówił o udziale i sukcesach odnoszonych w turniejach zarówno na terenie Polski jak i zagranicą. Nawiązał do obozów sportowych w Kołobrzegu, Chodzieży i Jankowie oraz wyjazdów na zagraniczne turnieje m. in. do Holandii, Austrii, Danii, Niemiec i Czech. Od 23 lat „Jedynka” jest również organizatorem turnieju halowego w grudniu („Mikołajki”). Organizuje również turnieje integracyjne w czerwcu oraz we wrześniu. Prezes wspomniał też, że od 2014 roku „Jedynka” posiada własne pomieszczenie klubowe na terenie boiska „Stelli” przy ul. Szkolnej. Okolicznościowe mowy wygłosili również Zbigniew Jankowski i zaproszeni goście. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe klubowe szaliki, natomiast dla byłych prezesów oraz darczyńców Zarząd Klubu przygotował grawertony z podziękowaniami. Po części oficjalnej uczestnicy uroczystego spotkania uraczyli się okolicznościowym tortem.

Przy okazji okrągłego jubileuszu Zarząd UKS „Jedynka” dziękuje wszystkim, którzy wspierają i wspomagają działalność klubu.

(PAW)

Obecnie trwa nabór młodych piłkarzy do UKS „Jedynka” (roczniki 2012-2016). Zainteresowani rodzice proszeni są o kontakt z p. Przemysławem Plewą tel. 606 641 557.

Gości powitał i zarys historyczny klubu przedstawił prezes UKS „Jedynka” – Lech Bartkowiak (czwarty z lewej)
fot. Paweł Wolniewicz
Lech Bartkowiak w pomieszczeniu klubowym „Jedynki” przy ul. Szkolnej
fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *