Strona główna / Aktualności / Serduszko Helenki woła o pomoc – przyłącz się do naszej walki!

Serduszko Helenki woła o pomoc – przyłącz się do naszej walki!

Dziewczynka, którą widzisz na zdjęciu to Helenka. Urodziła się z bardzo poważną wadą serca i żyje tylko dzięki skomplikowanym operacjom. Jej serduszko jest bardzo chore. Niestety – żeby biło, trzeba o nie wciąż walczyć. 

Po ostatniej operacji w lutym doszło do poważnych komplikacji! Stan Helenki był bardzo ciężki – została zaintubowana i wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną! Lekarze uratowali serduszko Helenki – to jest dla nas najważniejsze! Niestety w związku z komplikacjami w leczeniu i dłuższym pobytem, otrzymaliśmy wyższy rachunek ze szpitala. Dodatkowo w tym roku Helenka musi przejść kolejny zabieg cewnikowania serduszka! Chociaż się tego nie spodziewaliśmy, jeszcze raz musimy poprosić Was o pomoc, byśmy mogli dalej walczyć o bicie serduszka naszej Helenki!

„Córeczka ma wadę serca. Muszą państwo niezwłocznie udać się do kardiologa” – od tych słów rozpoczyna się historia choroby naszej córeczki. O wadzie dowiedzieliśmy się jeszcze w czasie ciąży. Wizyta u kardiologa była największym stresem w naszym życiu. Liczyliśmy na to, że na kolejnej wizycie lekarz powie, że się doszło do pomyłki, że wszystko jest w porządku. Takie rzeczy przecież się zdarzają — błąd ludzki, sprzęt źle działał…

Serduszko Helenki miało jednak ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej. Potwierdziło się najgorsze… Na domiar złego, poinformowano nas, że większość dzieci z taką wadą serca choruje też na zespół Downa. Bezsilni, bezradni, kompletnie rozbici nie wiedzieliśmy, co będzie dalej. Panicznie baliśmy się wyników testów genetycznych. Los odkrył karty tuż przed Bożym Narodzeniem. Znowu płakaliśmy, ale tym razem ze szczęścia. Helenka nie ma zespołu Downa! Nasza córeczka urodziła się 8 lutego 2018 roku. Jej życie rozpoczęło się, a tym samym walka o to, by trwało…

Helenka walczyła o życie, mając tak naprawdę tylko jedną komorę w maleńkim serduszku. W tej sytuacji lekarze zadecydowali o operacji! 11 kwietnia 2018 roku nadszedł ten dzień — została zabrana z naszych objęć i w asyście lekarzy zabrana na blok operacyjny. Zamknęły się drzwi, a dla nas świat przestał istnieć. Wiedzieliśmy, że operacja potrwa kilkanaście godzin, ale żadne z nas nawet na moment nie opuściło miejsca pod drzwiami. Wpatrzeni w światło korytarza bloku operacyjnego czekaliśmy tam targani wszelkimi emocjami. W końcu zobaczyliśmy naszą córeczkę…

Wielki plaster na mostku i maseczka tlenowa zakrywały ją prawie całą. Ale żyła! Przeżyła najtrudniejszą dobę po operacji, wybudziła się z narkozy i dzień po dniu dochodziła do siebie. Po wypisaniu ze szpitala nadal była konsultowana przez specjalistów, którzy podjęli decyzję o cewnikowaniu serca. Po pół roku oczekiwania, 6 listopada 2018, znowu znaleźliśmy się pod drzwiami bloku operacyjnego.

Helenka po cewnikowaniu serca od razu została przewieziona na OIOM, a lekarze zabrali nas na rozmowę. Okazało się, że ciśnienie w serduszku nadal rosło, a my musieliśmy szybko podjąć decyzję. Strach o jej życie nas paraliżował. Wiedzieliśmy, że musimy się zgodzić na kolejną operację. Stres za każdym razem jest ogromny, ale kierowała nami jedna myśl – że idziemy w dobrą stronę i że kiedyś będziemy mogli powiedzieć – wygraliśmy.

W lutym 2021 roku Helenka przeszła kolejną operację ratującą jej życie. Zaraz po niej wydawało się, że wszystko poszło zgodnie z planem. Niestety – kilka godzin później stan Helenki zaczął się gwałtownie pogarszać! Sytuacja była bardzo poważna, córeczka została zaintubowana i wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną.  Kilka razy w dzień i kilka razy w nocy dostawaliśmy informację, że jest bardzo ciężko… Dopiero po czwartej dobie sytuacja się ustabilizowała!

Niestety ze względu na komplikacje podczas ostatniej operacji, otrzymaliśmy wyższy rachunek ze szpitala. Dodatkowo w tym roku Helenka musi przejść zabieg cewnikowania serca w klinice w Munster. Leczenie okazało się jeszcze droższe, niż na początku przewidywano. Znaleźliśmy się pod ścianą – musimy uregulować rachunek w szpitalu i zapłacić za dalsze leczenie serduszka Helenki! Prosimy Cię o pomoc, abyśmy mogli tego dokonać!

Rodzice Helenki

https://www.facebook.com/groups/139216194729817/?ref=share

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/serce-helenki

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

Życie w Ośrodku Kultury

Uścisk dłoni

Podział majątku a spółka cywilna

Rozwód to zawsze trudny czas dla obu stron, zwłaszcza gdy dochodzi do konieczności podziału majątku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *