Strona główna / Aktualności / Problem odpadów wielkogabarytowych

Problem odpadów wielkogabarytowych

Niczym bumerang powraca problem tak zwanych dużych gabarytów zalegających przy kojcach na śmieci w „Luboniance”. Jak twierdzą mieszkańcy osiedla są tam wystawiane poza terminem określonym w harmonogramie ich wywozu.

W styczniu (czytaj: „GL” 01-2021, s.10) podjęliśmy temat odpadów wielkogabarytowych zalegających przy kojcach na śmieci w „Luboniance”, najczęściej wystawianych poza terminem określonym w harmonogramie ich wywozu. Niestety, po upływie pół roku problem pozostał. Przypominamy więc na prośbę Spółdzielni Mieszkaniowej, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) – Kom-Lub, mieszczący się przy ul. Niepodległości 11, nieodpłatnie zapewnia odbiór odpadów wielkogabarytowych. Pamiętajmy też przy okazji o odpowiedniej segregacji odpadów. Dbajmy o nasze otoczenie, bo dzięki temu poprawi się estetyka przestrzeni publicznej i stanie się ono przyjemniejsze dla oka.

Paulina Korytowska

fot. Paweł Wolniewicz

Paulina Korytowska

Sprawdź również

Spotkanie autorskie z ambasadorem

W piątkowy wieczór, 23 lutego 2024 r. w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie …

Życie w Ośrodku Kultury

2 komentarze

  1. Niestety, ale żeby dbać o otoczenie trzeba jeszcze mieć jakąś kulturę osobistą. Jak widać ludzie wolą żyć jak w slumsach niż w ladbim otoczeniu. Szkoda, że Ci normalni mieszkańcy na tym cierpią… Powinny być za to wysokie mandaty.

  2. Mieszkanka osiedla

    Szkoda, że pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej w rozmowie telefonicznej lub w galblotkach nie poinformują o kolejnym terminie wywozu, tylko odsyłają do harmonogramu w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *