Strona główna / Aktualności / Problem odpadów wielkogabarytowych

Problem odpadów wielkogabarytowych

Niczym bumerang powraca problem tak zwanych dużych gabarytów zalegających przy kojcach na śmieci w „Luboniance”. Jak twierdzą mieszkańcy osiedla są tam wystawiane poza terminem określonym w harmonogramie ich wywozu.

W styczniu (czytaj: „GL” 01-2021, s.10) podjęliśmy temat odpadów wielkogabarytowych zalegających przy kojcach na śmieci w „Luboniance”, najczęściej wystawianych poza terminem określonym w harmonogramie ich wywozu. Niestety, po upływie pół roku problem pozostał. Przypominamy więc na prośbę Spółdzielni Mieszkaniowej, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) – Kom-Lub, mieszczący się przy ul. Niepodległości 11, nieodpłatnie zapewnia odbiór odpadów wielkogabarytowych. Pamiętajmy też przy okazji o odpowiedniej segregacji odpadów. Dbajmy o nasze otoczenie, bo dzięki temu poprawi się estetyka przestrzeni publicznej i stanie się ono przyjemniejsze dla oka.

Paulina Korytowska

fot. Paweł Wolniewicz

Paulina Korytowska

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

2 komentarze

  1. Niestety, ale żeby dbać o otoczenie trzeba jeszcze mieć jakąś kulturę osobistą. Jak widać ludzie wolą żyć jak w slumsach niż w ladbim otoczeniu. Szkoda, że Ci normalni mieszkańcy na tym cierpią… Powinny być za to wysokie mandaty.

  2. Mieszkanka osiedla

    Szkoda, że pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej w rozmowie telefonicznej lub w galblotkach nie poinformują o kolejnym terminie wywozu, tylko odsyłają do harmonogramu w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *