Strona główna / Aktualności / Pożar 4 altan, w tym dwóch mieszkalnych

Pożar 4 altan, w tym dwóch mieszkalnych

Jak informują Lubońscy Strażacy, dziś chwilę po godzinie 4:00 interweniowali na Ogródkach działkowych przy ulicy Świerczewskiej w Luboniu. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia płomienie było widać z daleka – dodają . Po dotarciu pierwszych zastępów i szybkim rozpoznaniu sprawiono dwie linie gaśnicze. Działania prowadzono w natarciu i obronie. Spaleniu uległy 4 altanki z czego w dwóch całorocznie mieszkali ludzie. W momencie pożaru znajdowali się oni w środku. Na szczęście opuścili oni strefę niebezpieczną, przed przybyciem służb ratunkowych. Podczas działań oprócz standardowej armatury wodnej druhowie użyli kamery termowizyjnej, lancy gaśniczej, czy pilarki ratowniczej. Działania na miejscu trwały ponad 4 godziny. Przyczyny oraz okoliczności zdarzenia będzie ustalać policja. Do działań zadysponowano 6 zastępów Straży Pożarnej. Obecny był także Przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego Miasta Luboń oraz Straż Miejska. Osobą które w wyniku zdarzenia straciły dach nad głową zajmuje się CZK Luboń.

 

Nie była to jedyna nocna interwencja druhów,  krótko po północy udali się na ulicę 11 Listopada, gdzie ich zadaniem było pomóc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta do Karetki. Pacjent z wynikiem dodatnim na Covid-19.

Zdjęcia : Maciej / OSP Luboń

Maciej Splisgart

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

4 komentarze

  1. Jak to nie mają gdzie mieszkać ? Każdy który tam przebywa przed nabyciem działki powinien mieć oświadczenie że posiada inne miejsce zameldowania. Dlaczego ja płacę czynsz za mieszkanie a oni nie ? Skoro nie mają gdzie mieszkać to znaczy że wcześniej też nie mieli a więc sobie poradzą

  2. Słuchaj ty k[***] Lubońska,Skandal to będzie z tobą jak spłoniesz jak te dachy w nocy,za te komentarze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *