Strona główna / Aktualności / Mobilna wystawa już 3 maja

Mobilna wystawa już 3 maja

Fundacja Kultura Trakcja zaprasza 3 maja 2021 roku, mieszkańców Lubonia i okolic na plac Edmunda Bojanowskiego, gdzie pojawi się mobilna wystawa upamiętniająca 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z historią wszystkich polskich konstytucji i godne uczczenie nadchodzącego święta. Pierwsza w Europie i druga na świecie – Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Choć obowiązywała w sumie przez 14 miesięcy, do dzisiaj jest jednym z fundamentów polskiej tradycji i powodem do dumy dla Polaków. Zapraszamy do uczestnictwa z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i ochrony osobistej w czasach pandemii. Kolejne dwa miejsca, w których latem, a następnie jesienią zagości wystawa to Park Papieski i Plac w Nowym Centrum Lubonia przy ul. Wschodniej. Wystawa jest współfinansowana przez Miasto Luboń.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/343525753782353

Agnieszka Krupieńczyk i Iwona Stefańska

Zespół Fundacji Kultura Trakcja

 

Lubońska Fundacja Kultura Trakcja funkcjonuje od ponad roku. Kreuje kulturalne, społeczne i charytatywne wydarzenia w Luboniu. Jest galerią sztuki, salą koncertową i teatralną, kinem letnim, studio filmowo-fotograficznym, oraz miejscem prowadzenia warsztatów i kulturalnych spotkań. Zespół fundacji – Agnieszka Krupieńczyk i Iwona Stefańska działają dla lubonian i wspólnie z nimi. Bardzo ważne są dla nich: integracja społeczna, wzmacnianie więzi międzyludzkich, ekologia, kultura, sztuka, działania na rzecz niepełnosprawnych, prawa kobiet i osób dyskryminowanych.

Warto wspomnieć, że fundacja ma na swoim koncie zorganizowanie koncertów: „Wolność jest w nas”, Duo Bandini-Chiacchiaretta w ramach „Akademii Gitary”, zespołu Panoptikum, zespołu Tromb Quartet oraz wystaw: „Traffic” Ondreja Navratila i Petra Kovara, Malarstwo Tomasza Kalitko. Za jej przyczyną lubonianie mogli również obejrzeć spektakl Joanny Szczepkowskiej „Goła baba” oraz wystawę plenerową (przygotowaną wespół z Stowarzyszeniem Pozytywny Luboń) „Mój Luboń. Tradycja i współczesność” – kolaże fotografii archiwalnych i współczesnych interesujących i ważnych miejsc na mapie Lubonia.

Mobilną wystawę objęliśmy patronatem medialnym.

(PAW)

Plansza

Agnieszka Krupieńczyk nie ukrywała zadowolenia, że wystawa „Mój Luboń. Tradycja i współczesność” cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców nie tylko Lubonia
fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *