Strona główna / Aktualności / Egzamin jakiego jeszcze nie było

Egzamin jakiego jeszcze nie było

Po roku zdalnej nauki bez koleżanek i kolegów z klasy, spotkali się na maturze. W całej Polsce do egzaminów przystąpiło ponad 270 000 absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Po raz pierwszy w Luboniu

Egzamin maturalny w Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym w Luboniu, rozpoczęty we wtorek, 4 maja 2021 r. jest wydarzeniem, które bez cienia wątpliwości zapisze się w kartach historii naszego miasta. Tego dnia po raz pierwszy w lubońskiej szkole publicznej, 27 jej absolwentów przystąpiło do matury. Na podstawowej z języka polskiego mieli do wyboru trzy tematy wypracowań. Mogli napisać rozprawkę z „Lalki” Bolesława Prusa bądź „Ziemi obiecanej” Władysława Reymonta albo zinterpretować wiersz „Strych” Beaty Obertyńskiej. Młodzi otrzymali arkusz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, który składał się z dwóch części: testowej oraz wypracowania. Mamy nadzieję, że maturzyści znaleźli wśród tematów wypracowań jeden odpowiedni dla siebie. W środę (05.05) absolwenci lubońskiego liceum zmierzą się z matematyką, natomiast w czwartek (06.05) z językiem angielskim (szerzej czytaj w czerwcowym, papierowym wydaniu „GL”).

tekst i foto: Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *