Strona główna / Aktualności / Dzień Drzewa w WPN

Dzień Drzewa w WPN

„Ja miłośnik wszystkich drzew: dużych i małych, młodych i dojrzałych, przysięgam: dbać o drzewa, jak o swoich najbliższych przyjaciół; wyznawać zasadę – lepiej sadzić niż ścinać; głosić ich uwielbienie, chwalić ich moc i zdrowotne znaczenie; poszerzać o nich swoją wiedzę; chronić je jak potrafię; dbać o ich kondycję – jak o swoją; opiekować się nimi bez żadnych biadoleń, tak, by przetrwały dla następnych pokoleń”.

Beata Lis WPN

 

W niedzielę, 10 października, z okazji świętowania „Światowego Dnia Drzewa”, pracownicy Wielkopolskiego Parku Narodowego zorganizowali wspólny spacer pośród drzew. Była to doskonała okazja, by zastanowić się – czym jest dla nas drzewo, jaką rolę pełni w przyrodzie i dlaczego jest takie ważne dla Ziemi…? Ośmiokilometrowy spacer pod batutą pań Beaty Lis oraz Natalii Napiórkowskiej z Zespołu ds. Udostępniania Parku rozpoczął się i zakończył przed budynkiem Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach, w którym mieści się również Muzeum Przyrodnicze WPN. Trasa spaceru wiodła niezwykle malowniczymi terenami WPN. Pod koniec spotkania dwadzieścioro spacerowiczów mogło zwiedzić muzeum (szerzej czytaj w listopadowym, papierowym wydaniu „GL”.

Tekst i foto: Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *