Wiosenne moda - Stary Browar

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / Czy w Mosinie można się napić wody o smaku szampana? [Audycja]

Czy w Mosinie można się napić wody o smaku szampana? [Audycja]

Gośćmi Piotra Izydorskiego w audycji Wywiadówka byli Wojciech Mania i Piotr Basiński z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Nie mamy gór, nie mamy morza, ale wszystko inne mamy – mówią o potencjale turystycznym okolic Poznania nasi goście.

PLOT została założona w 2003 roku. Celem stowarzyszenia jest m.in. pomoc we współpracy branży turystycznej z samorządami czy promocja Poznania i całej aglomeracji jako miejsca atrakcyjnego turystycznie. Jak mówią goście, stolica Wielkopolski i obszary wokół niej, mają większy potencjał turystyczny niż mogłoby się wydawać.

– Nie mamy gór, nie mamy morza, ale wszystko inne mamy. Przestaliśmy dostrzegać to, co mamy wokół siebie cennego, bo jest to dla nas coś naturalnego – mówi Wojciech Mania. – 30 minut od centrum aglomeracji mamy Wielkopolski Park Narodowy, Puszczę Zielonkę, Puszczę Notecką – wylicza Piotr Basiński – Wychodzi na to, że tych walorów turystycznych wokół Poznania nam nie brakuje – dodaje.

– Atutem WPN jest zróżnicowanie: mamy, gdzie się powspinać, mamy wspaniałe jeziora, ale mamy też, o czym nie wszyscy pamiętają, dolinę Warty, która przylega do Parku – mówi o Parku Narodowym Piotr Basiński.

To jednak jedynie ułamek niezwykłych, często mniej znanych miejsc, o których opowiedzieli goście Wywiadówki. Gdzie znajdziemy studnię z wodą o smaku szampana? Na jaki krajobraz napotkamy, zwiedzając nasze okolice, również kulturowy? Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy:

WPN, jezioro Kociołek

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

Luboński Budżet Obywatelski

W drugiej połowie roku startuje Luboński Budżet Obywatelski. To wydzielona część budżetu Miasta, o której …

Umajone dni

28 maja przypada w tym roku Święto Zesłania Ducha Świętego czyli Pięćdziesiątnica, gdyż przypada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *