Strona główna / Aktualności / Wiceburmistrz Lubonia Dorota Franek zakażona koronawirusem
BURMISTRZ LUBONIA NA KWARANTANNIE

Wiceburmistrz Lubonia Dorota Franek zakażona koronawirusem

– Drodzy Mieszkańcy, z przykrością informuję, że u drugiej Wiceburmistrz Lubonia Doroty Franek potwierdzono dzisiaj zakażenie koronawirusem. – poinformował Michał Popławski Pierwszy Zastępca Burmistrz Miasta Luboń.

Po otrzymaniu wyniku testu, pracownicy, którzy mieli z Wiceburmistrz bezpośredni kontakt zostali natychmiast odesłani do domu i pełnią pracę zdalnie oraz czekają na badanie na obecność koronawirusa. Część pracowników została już dzisiaj przebadana. Chciałbym, aby Państwo wiedzieli, że zgodnie z aktualnymi wytycznymi Wiceburmistrz Dorota Franek poda Sanepidowi listę osób, z którymi przez ostatnie dwa tygodnie miała dłuższy kontakt. Z tymi osobami Sanepid będzie się kontaktował telefonicznie. Po uzyskaniu wyników testów pracowników, podejmiemy decyzję o dalszych krokach.

Zgodnie z „Ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych” z dn. 2 marca 2020 roku: „w przypadku, gdy w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, urząd administracji publicznej lub inny podmiot wykonujący zadania publiczne stanie się niezdolny do wykonywania zadań w całości albo w części, Wojewoda może w drodze zarządzenia powierzyć wykonanie zadań tego Urzędu lub podmiotu w całości albo części, w określonym terminie innemu urzędowi administracji publicznej lub podmiotowi wykonującemu zadania publiczne”.

Urząd Miasta wciąż pozostaje zamknięty dla interesantów, a pilne sprawy prosimy załatwiać telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem platformy ePUAP.
Będziemy Państwa na bieżąco informować o rozwoju sytuacji. Mamy nadzieję na szybki powrót do zdrowia zarówno Burmistrz Małgorzaty Machalskiej jak i Wiceburmistrz Doroty Franek.

Z wyrazami szacunku
Michał Popławski
Pierwszy Zastępca Burmistrz Miasta Luboń


Poprzedni komunikat

Z przykrością informuję, że potwierdzono u mnie obecność koronawirusa. W trakcie mojej kwarantanny obowiązki Burmistrza przejmuje pierwszy Zastępca pan Michał Popławski. Od jutra tj. od dnia 6 sierpnia do dnia ustalanego w uzgodnieniu z sanepidem Urząd Miasta pozostanie zamknięty dla interesantów.

Pracownicy Urzędu, którzy mieli ze mną bezpośredni kontakt będą poddawani testom i wysyłani na kwarantannę. Pozostaję w izolacji domowej. Czuję się dobrze.

Burmistrz Miasta Luboń Małgorzata Machalska.

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Podsumowanie działań referatu profilaktyki Straży Miejskiej w Luboniu

„Jesteśmy i działamy dla was” to zadanie, które realizujemy już od ponad czterech lat, mając …

Wędrowanie z plecakiem pełnym dobra

Życie prowadzi każdego z nas różnymi ścieżkami. Lubonianin Paweł Zaremba postanowił swoją życiową wędrówkę połączyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *