Strona główna / Aktualności / Turniej integracyjny w bule

Turniej integracyjny w bule

5 lipca 2020 r. Klub Lubońska Petanka zorganizował VII Turniej Integracyjny w bule. W zawodach wzięło udział 40 osób z Lubonia, Poznania, Mieczewa, Czempinia, Rokietnicy i Swarzędza. Wiele z nich grało po raz pierwszy, a gra tak się spodobała, że już zapowiedzieli udział w kolejnym turnieju!

W zawodach wzięli udział seniorzy, w tym osoby niepełnosprawne, młodzież oraz dzieci, a rozpiętość wieku wyniosła od 5 do 71 lat.

Rozegrano 5 rund systemem szwajcarskim po 40 minut w zespołach dwu- i trzyosobowych. Zawodnicy stworzyli wspaniałą atmosferę, a rozgrywki toczyły się w duchu fair play.

VII Turniej Integracyjny w bule

1 miejsce zajął dublet “FARMERSI” w składzie: Krzysztof Szymański i Tomasz Renkas, na 2 miejscu podium stanął zespół “JM”: Michał Marczak z Lubonia oraz zawodnik Lubońskiej Petanki Jarek Staszak. 3 miejsce zajął rodzinny triplet “DRUŻYNA TERESY” w składzie: Natalia Wolińska, Kacper Maciejewski i reprezentantka lubońskiego klubu Karolina Fabiś.

VII Turniej Integracyjny w bule

Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a każdy z uczestników mógł wybrać sobie nagrodę spośród sprzętu turystycznego, akcesoriów do gry w bule oraz gadżetów promocyjnych otrzymanych z Urzędu Miasta Luboń. Dla uczestników przygotowano ciepłe i zimne napoje oraz słodki poczęstunek.
Turniej był współfinansowany ze środków otrzymanych z Miasta Luboń

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *