Strona główna / Aktualności / Życie w Ośrodku Kultury

Życie w Ośrodku Kultury

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w Ośrodku Kultury w Luboniu, w sobotę 2 marca odbył się koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarków, którą tworzą: Iwona Kaczmarek – sopran, Piotr Kaczmarek – tenor, Wojciech Kaczmarek – baryton i Adam Kaczmarek – baryton. Rodzina Kaczmarków śpiewa utwory z najbardziej znanych i lubianych operetek i musicali, światowe przeboje gwiazd estrady, muzykę włoską, hiszpańską, filmową, pieśni patriotyczne i religijne. Występuje w filharmoniach, centrach kultury, na różnego rodzaju koncertach okolicznościowych, także w wielu ośrodkach polonijnych zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych. Choć podczas koncertu w Luboniu zabrakło jednego z członków zespołu – Adama Kaczmarka, był to bardzo udany i piękny – koncert, który na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.

fot. Zb. OK

 

Kolejni mieszkańcy Lubonia podczas wycieczki Lubońskim Szlakiem Architektury Przemysłowej poznali historię budowy starych fabryk.

fot. Zb. OK

 

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej kolejny raz zorganizowała dla mieszkańców Lubonia Koncert Muzyki Pasyjnej. Koncert odbył się w niedzielę, 17 marca w kościele pw. św. Jana Pawła II w Luboniu.

W tym roku usłyszeliśmy Stabat Mater Luigiego Boccheriniego, które powstało w 1781 r., uchodzi ono za najbardziej przejmujące i wzruszające dzieło muzyki sakralnej XVIII w. Sekwencja Stabat Mater sięga do tradycji kościoła katolickiego już od początków XIII w. Jest to opis męki Pańskiej widzianej oczami Marii. Solistką koncertu była znakomita sopranistka młodego pokolenia Aleksandra Hanus. Orkiestrę poprowadził wybitny dyrygent Paweł Osuchowski. Pomysłodawcą Koncertów Pasyjnych w Luboniu jest Łukasz Nazarczuk muzyk, pedagog, animator kultury. Tegoroczny VIII Koncert Muzyki Pasyjnej w Luboniu odbył się dzięki wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Urzędu Miasta Luboń, Ośrodka Kultury w Luboniu. Koncert został objęty Honorowym Patronatem przez Dyrektor Ośrodka Kultury w Luboniu – Reginę Górniaczyk.

fot. Zb. OK

 

Przed Ośrodkiem Kultury pojawiły się wielkanocne pisanki, będąca efektem pracy naszych młodych artystów biorących udział w zajęciach plastycznych.

fot. Paweł Wolniewicz

 

W sobotę, 27 kwietnia odbędzie się XXI Turniej o Puchar Burmistrz Miasta Luboń w Boules, który rozpocznie się o godzinie 10. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne – tel. 61 813 00 72. Koszt 20 zł na osobę. Na zwycięzców będą czekać nagrody i puchary. Serdecznie zapraszamy!

 

Ośrodek Kultury

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych

Dnia 1 czerwca (sobota) na zalewie „Kocie Doły” w Luboniu, Zarząd Koła PZW „Lubonianka” organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *