Strona główna / Aktualności / Luboński Klub Tenisa Stołowego – 1 liga kobiet

Luboński Klub Tenisa Stołowego – 1 liga kobiet

Zawodniczki LKTS Luvena Luboń w lutym rozegrały dwa kolejne mecze drugiej rundy w 1 lidze kobiet grupy północnej, odnosząc cenne zwycięstwa!

W sobotę, 3 lutego w sali Luvena podejmowały w Derbach Wielkopolski KS Wamet Dobry Wiązar Dąbcze. Faworytkami były zawodniczki gości, które wygrały pierwszy mecz 7 do 3. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla lubonianek, które objęły prowadzenie 3 do 1. Punkty zdobyły: Julia Furman, Natalia Piechota i Anita Chudy. Gry podwójne zakończyły się podwójnym zwycięstwem gospodyń. Punkty wywalczyły: Natalia Piechota i Joanna Spychała oraz  Julia Furman i Anita Chudy. Druga runda gier pojedynczych zakończyła się remisowo, a punktowały: Anita Chudy i Joanna Spychała. Mecz zakończył się dla nas cennym zwycięstwem 7 do 3.

17 lutego w spotkaniu 13. kolejki reprezentantki LKTS Luvena Luboń podejmowały ZKS Zielona Góra. W spotkaniu z czwartym zespołem w lidze zajmujące 10. miejsce lubonianki nie były faworytkami. Spotkanie rozpoczęło się od remisu w pierwszych grach singlowych. Dwa punkty wywalczyły: Julia Furman i Anita Chudy. Decydujące okazały się gry podwójne, w których triumfowały lubonianki. Na pierwszym stole Natalia Piechota i Joanna Spychała, a na drugim stole Julia Furman i Anita Chudy. Przed ostatnią rundą singli zawodniczki z Lubonia prowadziły 4 do 2. Ostatnia runda zakończyła się zwycięstwem 3 do 1. Punkty zdobyły: Julia Furman, Natalia Piechota i Joanna Spychała. Lubonianki odniosły zwycięstwo 7 do 3, które oznacza, że do końca będą walczyć o utrzymanie w 1 lidze kobiet.

Aktualnie nasze zawodniczki zajmują 10. miejsce w tabeli grupy północnej. Liga w tym sezonie jest na bardzo wysokim poziomie i każdy zespół może wygrać z każdym, dlatego każdy mecz jest ważny. Każdy punkt meczowy przybliża do utrzymania w 1 lidze.

Najbliższy mecz zawodniczki LKTS Luvena Luboń rozegrają 2 marca w Olsztynie ze zdecydowanymi liderkami rozgrywek English Perfect KS AZS UWM. Następny kluczowy mecz, w kontekście walki o utrzymanie, w sali Luvena nasze zawodniczki rozegrają z 8. zespołem w lidze UKS Dojlidy II Białystok. Spotkanie odbędzie się 6 marca o godz. 16.

Piotr Ciszak

Od lewej: trener Piotr Ciszak, Anita Chudy, Joanna Spychała, Julia Furman, Natalia Piechota, trener Tadeusz Nowak fot. Zb. LKTS

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dyżury radnych RML w kwietniu

W I i III poniedziałek miesiąca od godz. 16 do 18 we wszystkich rejonach Lubonia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *