Strona główna / Aktualności / Z życia Biblioteki Miejskiej

Z życia Biblioteki Miejskiej

Po raz kolejny Mój Teatr odwiedził Bibliotekę Miejską w Luboniu i po raz kolejny zachwycił widzów. „Niedźwiedź” na podstawie książki Antona Czechowa okazał się strzałem w dziesiątkę, jeżeli chodzi o wybór repertuaru. Na scenie doszło do zrównoważonego połączenia klasyka literatury ze współczesnością. Reżyserka Sandra Matuszak (obecna na sali) postanowiła zadbać również o momenty komediowe, co spowodowało, że co rusz widownia wybuchała śmiechem. Na pewno nie jest to ostatnie słowo jeżeli chodzi o współpracę z Moim Teatrem, dlatego śledźcie naszą stronę internetową i wyczekujcie kolejnych spektakli.

fot. Zb. BM

 

Zamoyska, Marcinkowski i Fryzjerzy czyli sekcja biblioteczna ULTW.

Od poniedziałku 20 lutego ruszyliśmy z kolejnymi wykładami w ramach naszej sekcji bibliotecznej. Tym razem poprowadzi je Agata Łysakowska-Trzoss, historyczka i popularyzatorka. Pracowniczka Fundacji Zakłady Kórnickie, sekretarz redakcji i autorka artykułów dla portalu popularnonaukowego Hrabia Tytus. Doktorantka na Wydziale Historii UAM. Specjalizuje się w historii społecznej XIX wieku (ze szczególnym uwzględnieniem działalności społecznej rodziny Działyńskich). Pierwszy wykład był poświęcony Jadwidze Zamoyskiej i jej działalności emigracyjnej.

 

Kolejna nowość w naszej Bibliotece – Czytak. Ta tajemniczo brzmiąca nazwa określa urządzenie, które będzie ogromnym ułatwieniem dla osób, które z powodu dysfunkcji wzroku nie mają możliwości czytania książek. Czytak przeczyta książkę sam, a jedynym zadaniem Czytelnika będzie uważne słuchanie. W dostępnej bazie nagranych jest już 3 160 książek mówionych i ta liczba wciąż rośnie. Czytak dostępny jest do wypożyczenia w Czytelni BM w Luboniu.

 

Przed nami kolejna edycja konkursu „Pióro Poetów. Konkurs skierowany jest do osób, które mają talent do pisania, ale do tej pory nie miały szansy lub odwagi, aby pokazać swoje teksty światu. Najwyższa pora wyjąć je z szuflady! Mietek Jurecki – multiinstrumentalista i kompozytor, Honorowy Obywatel Miasta Luboń skomponował piosenkę, a zadaniem konkursowym jest napisanie tekstu do tego utworu. Na tekst czekamy do 15 maja – do tego dnia będzie aktywny formularz zapisu! W tym roku przewodniczącym jury będzie Artur Andrus (tak, ten Artur Andrus). Regulamin oraz melodię konkursową znaleźć można na stronie internetowej: https://www.festiwal.lubon.pl/pioro-poetow-2023/

 

Spotkanie Klubu Promyk wypadło w walentynki. Uczestnicy nie tylko świętowali kończący się karnawał, święto zakochanych, ale i raczyli się pysznymi pączkami z okazji wypadającego w tym samym tygodniu tłustego czwartku. Nie obyło się bez małej imprezy tanecznej, która rozpoczęła się spontanicznie na piętrze naszej Biblioteki. Promyk niejednokrotnie udowadnia, że seniorzy potrafią cieszyć się małymi rzeczami.

 

Bycie miłym to pozytywna cecha naszej osobowości. Jednak jak ze wszystkim, są pewne granice i należy je stawiać. „Bycie miłym to przekleństwo” to cykl warsztatów z Sonią Kłobuchowską (psychologiem/life coachem), które będą regularnie odbywać się w naszej Bibliotece. Uczestnicy poznają granice między byciem miłym, a asertywnym. Nauczą się radzić sobie z negatywnymi emocjami wiążącymi się z odmawianiem pomocy. Zajęcia będą miały formę warsztatów i dyskusji.

Biblioteka Miejska

 

GODZINY OTWARCIA:

Biblioteka Główna ul. Żabikowska 42,

tel. (061) 813-09-72

Poniedziałek, Wtorek – 12.00 – 19.00

(przerwa tech. 15.00 – 15.20)

Środa, Czwartek, Piątek, Sobota – 8.00 – 15.00

(przerwa tech. 12.00 – 12.20)

Filia nr 3 ul. Romana Maya 1 (Luvena),

tel. 785 874 382

Pon. – 11.00 – 19.00

Śr. – 8.00 – 16.00

Pt. – 8.00 – 16.00

Filia 4 ul. Sobieskiego 80,

tel. 607 874 382

Pon. – 8.00 – 16.00

Wt. – 8.00 – 16.00

Śr. – 11.00 –  19.00

Czw. – 8.00 – 19.00

Pt. – 11.00 – 19.00

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *