Strona główna / Aktualności / Z życia Biblioteki Miejskiej

Z życia Biblioteki Miejskiej

Biblioteka Miejska w Luboniu szuka pracownika na stanowisko Młodszego Bibliotekarza. Kochasz książki, jesteś zorganizowany i lubisz kontakt z ludźmi? Możliwe, że jest to praca dla Ciebie! Szczegółów szukaj na naszej stronie internetowej www.biblub.com.

 

Lekturą wybraną w ramach Narodowego Czytania w roku 2023 jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Z tej okazji, 8 września odbyły się warsztaty „Wiankowanie na Narodowe Czytanie”. Uczestniczki przez prawie trzy godziny nie tylko wykonywały własnoręcznie wianki, wplatając w nie małe bukieciki kwiatów, ale miały okazję posłuchać wybranych przez nas fragmentów „Nad Niemnem”. Prowadząca zajęcia – Małgorzata Antkowiak z HORTIstacji opowiedziała o fenomenie przyrody w dziele Orzeszkowej oraz o samych wiankach. Była to dla nas przyjemność gościć Panią Burmistrz Małgorzatę Machalską, która również dołączyła do „wiankujących” pań. Spotkanie zwieńczone zostało wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Kolejne „Narodowe Czytanie” za rok – do zobaczenia!

fot. Zb. BM

 

Od września w bibliotece odbywają się zajęcia „Paleontologia dla najmłodszych”, które prowadzi dr Kamil Gruntmejer.

Gwarantujemy ogrom paleontologicznej wiedzy. Dzieci nie tylko zapoznają się z historią, skamieniałościami, mega bestiami, ale dowiedzą się ile naukowej prawdy było w Parku Jurajskim!

fot. Zb. BM

 

Fundacja Barak Kultury podczas spektaklu 5 września odpowiedziała nam na pytanie „Co się dzieje po drugiej stronie kuli ziemskiej?”. Dzieci zapoznały się z tajemniczym światem hinduskich baśni i same grały główne role. Do tego świata zabrał je Mandar Purandare – hinduski aktor oraz muzyk, który przedstawione bajki pamięta jeszcze z czasów dzieciństwa.

fot. Zb. BM

 

W Bibliotece Miejskiej kontynuowane będą kursy j. angielskiego dla dorosłych. Startujemy również z grupą dla początkujących. Dla dzieci proponujemy angielski z doświadczonym native speakerem, który połączy naukę języka z dobrą zabawą. Język hiszpański dla dorosłych również będzie kontynuowany, zapraszamy także osoby myślące o nauce tego języka od podstaw.

 

Klub osób niewidzących i słabo widzących „Promyk” spotyka się w bibliotece już od trzydziestu lat. Grupa seniorów jest otwarta na nowych członków i zaprasza w swoje szeregi. Spotkania odbywają się w co drugi wtorek miesiąca o godz. 14 i zawsze towarzyszy im stół zastawiony pysznościami. Zapraszamy od września do czerwca.

fot. Zb. BM

 

We wrześniu powróciliśmy z Kinem Kamera. Zapraszamy wszystkich miłośników kina w wybrane wtorki o godz. 17. Informacje o Kinie Kamera znajdziecie na naszej stronie internetowej www.biblub.com.

(BM)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Spotkanie autorskie z ambasadorem

W piątkowy wieczór, 23 lutego 2024 r. w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *