Strona główna / Aktualności / Z życia Biblioteki Miejskiej

Z życia Biblioteki Miejskiej

Cykl Wokół Wielkiej Sceny od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lubonia. Redaktor Piotr Nędzyński w temacie opery ma wiedzę wprost encyklopedyczną i z olbrzymią łatwością porusza się w rozmowie z zaproszonymi przez bibliotekę gośćmi. We wtorek, 9 maja, podczas Tygodnia Bibliotek mieliśmy przyjemność gościć Małgorzatę Olejniczak-Worobiej, sopranistkę z Teatru Wielkiego w Poznaniu. Artystka wielokrotnie nagradzana, doceniania przez miłośników opery zarówno w Polsce, jak i za granicą podzieliła się ze słuchaczami swoimi wspomnieniami ze studiów, zdradziła plany zawodowe na przyszłość oraz wskazała na czym polega głos koloraturowy. Najważniejszą wartością dla przybyłych słuchaczy było jednak usłyszenie jej wyjątkowego głosu na żywo. Artystce akompaniowała przez cały wieczór pianistka – Olena Skrok.

fot. Zb. BM

Biblioteka Miejska miała przyjemność gościć p. Paulinę Wiśniewską podczas spotkania autorskiego. Pisze ona już od kilku lat, na swoim koncie ma pięć wydanych książek, a było to jej pierwsze spotkanie z czytelnikami na żywo. Autorka książek „Kiedy jak nie dziś”, „Miłość zwycięży wszystko”, „Kawiarenka na Różanej” oraz „Gwiazdka pełna marzeń” gościła u nas 11 maja. Autorka zdradziła co jest jej inspiracją w codziennym pisaniu, bez czego sobie go nie wyobraża oraz dlaczego będąc fanką literatury fantastycznej zdecydowała się pisać książki obyczajowe. Podczas spotkania poruszaliśmy temat konstruktywnej krytyki, recenzji oraz etykiety „Literatura kobieca”. Zgromadzeni czytelnicy chętnie brali udział w dyskusji. Autorce życzymy kolejnych, inspirujących spotkań z fanami jej powieści.

fot. Zb. BM

W dobie XXI wieku nasze oczy narażone są na masę szkodliwych czynników. Często o tym zapominamy, a przy pogarszającym się wzroku kierujemy swoje kroki do najbliższej apteki i kupujemy okulary za grosze. O szkodliwości złego doboru okularów opowiedział Krystian Prymuła z salonu Family Optic, podczas wykładu „Profilaktyka kluczem do zdrowych oczu”. W ramach spotkania uczestnicy mogli liczyć również na bezpłatne przesiewowe badanie wzroku. Był to pierwszy z cyklu wykładów, który wspólnie z Family Optic zaplanowaliśmy dla mieszkańców Lubonia.

fot. Zb. BM

Członkowie Klubu Promyk spotykają się w Bibliotece regularnie w drugi wtorek każdego miesiąca. W maju nastąpiło to akurat w przypadającym wtedy Tygodniu Bibliotek. Bogato zastawiony stół, dekoracje i podniosły nastrój towarzyszyły klubowiczom. Seniorzy chętnie dzielili się wspomnieniami z domów rodzinnych, śpiewali, a gromki śmiech niósł się korytarzami Biblioteki.

fot. Zb. BM

Zarówno dzieci, jak i ich rodzice pokochali spektakle Teatru Krokodyl, które co miesiąc odbywają się w naszej Bibliotece i gromadzą pełne sale. W kwietniu poznaliśmy historię „Kozuchy Kłamczuchy”, w maju „Króla Nicnieroba”, a w czerwcu poznamy „Morską Opowieść”. Podczas wystąpień aktywizowani są zarówno dorośli, jak i dzieci. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.biblub.com, by poznać dokładne terminy spektakli.

Biblioteka Miejska

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *