Strona główna / Aktualności / Remont ulicy Żabikowskiej
Trwający remont ul. Żabikowskiej
Trwający remont ul. Żabikowskiej. Fot. Archiwum UML

Remont ulicy Żabikowskiej

Drodzy Mieszkańcy, 2023 rok to kontynuacja kompleksowej modernizacji najważniejszych dróg w naszym mieście. Po wyremontowaniu ul. Kościuszki, przystąpiliśmy do przebudowy fragmentu ul. Żabikowskiej (na odcinku od ul. Wschodniej do ul. Pułaskiego/ul. 11 Listopada). To kolejny niezwykle ważny ciąg komunikacyjny, który nie był gruntownie remontowany od wielu lat.

Co zostanie zrealizowane w ramach tej inwestycji?

Zakres prac obejmuje przebudowę jezdni wraz ze skrzyżowaniami (ul. Żabikowska / ul. Wschodnia/ ul. Wojska Polskiego – ul. Żabikowska/ ul. 11 Listopada/ ul. Pułaskiego, które pozostaną w obecnym kształcie), przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, przebudowę zatok autobusowych wraz z wymianą wiat, przebudowę chodnika oraz budowę ścieżki rowerowej. Warto wspomnieć, że remont ul. Żabikowskiej nie obejmuje chodnika po stronie numerów parzystych (sklepu Netto). Związane jest to z planowaną inwestycją Aquanetu – wymianą sieci wodociągowej biegnącej pod tym chodnikiem. Spółka Aquanet z uwagi na trudności finansowe nie była w stanie zrealizować tej inwestycji równolegle z prowadzonym przez nas remontem drogi. Zakończenie wszystkich prac budowlanych przewidujemy już w listopadzie tego roku.

Gdzie znajdują się wszystkie informacje?

Wszystkie aktualne informacje związane z planem sytuacyjnym, planem zagospodarowania terenu, tymczasową organizacją ruchu, zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz komunikaty dotyczące remontu ul. Żabikowskiej są dostępne m.in. w mediach społecznościowych oraz na stronie urzędowej www.lubon.pl. Całkowity koszt inwestycji to 5 132 240,37 zł, natomiast uzyskane przez Miasto Luboń dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to dotacja w wysokości 3 079 344,22 zł.

Jaki jest tegoroczny dalszy plan inwestycyjny?

Jeszcze w tym roku rozpoczniemy remont ul. 11 Listopada na odcinku do ul. Klonowej do ul. Kołłątaja, budowę ul. Słowackiego, a także ul. Miodowej i ul. Wiśniowej. W ramach tegorocznego planu prowadzone są również remonty cząstkowe lubońskich dróg tj. ul. Pułaskiego na odcinku od ronda Poznańskiego Czerwca 1956 do ul. Okrzei, ul. Kościelna – odcinek od ul. Jagiełły do ul. Streicha, ul. 11 Listopada – odcinek od granicy z gminą Komorniki w stronę ul. Traugutta czy punktowe remonty dróg w ramach bieżących potrzeb m.in. na ul. Sikorskiego.

Przystąpienie do prac budowlanych wiąże się z różnymi uciążliwościami, dlatego dziękuję za Państwa wyrozumiałość w czasie ich trwania.

Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń

Trwający remont ul. Żabikowskiej
Trwający remont ul. Żabikowskiej. Fot. Archiwum UML
Remont ul. Żabikowskiej
Remont ul. Żabikowskiej. Fot. Archiwum UML

herb Lubonia

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Spotkanie autorskie z ambasadorem

W piątkowy wieczór, 23 lutego 2024 r. w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *