Strona główna / Aktualności / Marcowy numer Gazety Lubońskiej już w sprzedaży

Marcowy numer Gazety Lubońskiej już w sprzedaży

Drodzy Czytelnicy zachęcamy Was do lektury numeru marcowego naszego czasopisma.

Miasto Kobiet?

W marcu nie sposób nie nawiązać w szczególny sposób do Kobiet. Drogie Panie, jest Was w Luboniu ponad 16 000, a więc jako płeć stanowicie większość (nieco ponad 14 000 mężczyzn). Wewnątrz numeru znajdziecie dedykowane Wam z okazji Święta Kobiet życzenia, sondę, konkurs i inne akcenty. Niech będą one wyrazem szacunku, jakim Was darzymy i głębokiego ukłonu.

W naszym mieście wiele ważnych i odpowiedzialnych funkcji pełnią kobiety. Wystarczy wspomnieć np. o samorządzie, placówkach oświatowych, instytucjach miejskich oraz działających w Luboniu firmach. Redaktorem Naczelnym naszego periodyku jest również przedstawicielka płci pięknej… W styczniu kobieta została komendantem lubońskiego Komisariatu Policji. Jeszcze nie tak dawno niektórzy dziwiliby się temu, jednak z czasem przyzwyczailiśmy się i uważamy, że to nic nadzwyczajnego. Kobiety coraz częściej obejmują stanowiska pracy kiedyś przypisane mężczyznom i wcale nie przeszkadza im to w zachowaniu kobiecości.

Przedwiośnie

Przedwiośnie, zwane również zaraniem wiosny to czas, gdy natura zaczyna budzić się do życia. Data początku zarania wiosny wyznaczona jest na podstawie zakwitania leszczyny pospolitej i podbiału pospolitego. W zależności od lokalizacji, zaczyna się już w lutym lub marcu i trwa zwykle do początku kwietnia. Jest to czas wielkich zmian w budzącej się przyrodzie. Zauważalna jest intensywna zmienność pogodowa (stąd powiedzenia „w marcu jak w garncu”, „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”). Wybierając się na spacer możemy już usłyszeć śpiew sikor, kowalików czy charakterystyczne dudnienie dzięcioła oraz zobaczyć niezwykłe przeloty powracających do nas ptaków – ach te piękne klucze gęgających gęsi… A więc rozglądajmy się uważnie dookoła. Przyjemnego spacerowania!

Redakcja „GL”

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Życie w Ośrodku Kultury

Uścisk dłoni

Podział majątku a spółka cywilna

Rozwód to zawsze trudny czas dla obu stron, zwłaszcza gdy dochodzi do konieczności podziału majątku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *