Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 15 lipca do 15 sierpnia 2023 roku w Luboniu zatrzymano 4 osoby poszukiwane. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 19 sprawców oraz wylegitymowała 659 osób. Ujawniono również 8 oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

 

15 lipca – przy ul. Dworcowej pobito przechodzącego tam mężczyznę i ukradziono mu 200 zł. Pobity doznał obrażeń, skierowano go na badania do Zakładu Medycyny Sądowej (ZMS). W wyniku podjętych czynności, po dwóch dniach policjanci ujęli sprawcę rozboju.

16 lipca – włamano się do jednego z mieszkań bloku przy ul. Sikorskiego i skradziono gotówkę w kwocie 38 000 zł oraz biżuterię, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady.

17 lipca – włamano się do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Kościuszki i skradziono gotówkę oraz biżuterię (straty: 56 000 zł).

17 lipca – przy al. Jana Pawła II samochód potrącił kobietę, która na skutek obrażeń została przewieziona do poznańskiego szpitala.

19 lipca – przy ul. Armii Poznań doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem, rowerzystę, który odniósł obrażenia odwieziono do szpitala.

19/20 lipca – skradziono motorower marki Romet pozostawiony na ul. Południowej (straty: 800 zł).

19/20 lipca – dwukrotnie włamano się do jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Traugutta i skradziono futro z norek oraz obraz, na miejscu wykonali czynności przewodnik z psem tropiącym oraz technik kryminalistyki (straty: 5 000 zł).

21 lipca – przy ul. Lipowej zatrzymano kierującego pojazdem bez stosownych ku temu uprawnień.

24 lipca – do mieszkańca ul. Okrzei zadzwonił na telefon stacjonarny mężczyzna podający się za policjanta, informując, że dom lubonianina jest obserwowany i jego pieniądze są zagrożone, w związku z czym, dla bezpieczeństwa ma je spakować do torby i powiesić na płocie, co oszukany uczynił (straty: 70 000 zł).

25/28 lipca – skradziono rower pozostawiony pod wiatą przy parkingu, w sąsiedztwie dworca PKP przy ul. Dworcowej (straty: 1 200 zł).

27 lipca – włamano się do biura jednej z firm przy ul. Armii Poznań i skradziono gotówkę, elektronarzędzia oraz ekspres do kawy, na miejscu czynności przeprowadzili przewodnik z psem tropiącym i technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady.

28 lipca – przy ul. Powstańców Wielkopolskich zatrzymano mężczyznę poszukiwanego przez prokuraturę.

29 lipca – z terenu budowy na jednej z posesji przy ul. Nowiny skradziono 15 pojemników z tynkiem silikonowym oraz elektronarzędzia (straty: 12 000 zł).

29 lipca – z niezamkniętego samochodu zaparkowanego przy ul. Żabikowskiej skradziono torby z zakupami (straty: 800 zł).

1 sierpnia – przy ul. Żabikowskiej skradziono hulajnogę elektryczną (straty: 1 800 zł).

1 sierpnia – przy ul. Źródlanej, z terenu ogrodzonej posesji skradziono komplet mebli ogrodowych (straty: 1 000 zł).

1 sierpnia – przy ul. Piaskowej zatrzymano kierującego pojazdem bez stosownych ku temu uprawnień.

2 sierpnia – skradziono tablicę rejestracyjną samochodu marki Kia, zaparkowanego przy ul. Morelowej (straty: 100 zł).

3 sierpnia – przy ul. Westerplatte trzech napastników pobiło znajdującego się tam mężczyznę, skierowano go na badania do ZMS.

4 sierpnia – przy ul. Łąkowej zatrzymano kierującego pojazdem bez stosownych ku temu uprawnień.

6 sierpnia – skradziono tablicę rejestracyjną od skody zaparkowanej przy ul. Osiedlowej (straty: 100 zł).

8 sierpnia – zniszczono gablotę informacyjną przy ul. Armii Poznań (straty: 1 300 zł).

9 sierpnia – włamano się do audi zaparkowanego przy ul. Żabikowskiej i skradziono portfel z dokumentami oraz gotówką w kwocie 1 400 zł.

9 sierpnia – przy ul. Krętej zatrzymano kierującego pojazdem bez stosownych ku temu uprawnień.

13 sierpnia – przy ul. Dworcowej skradziono rower (straty: 1 500 zł).

14/15 sierpnia – skradziono katalizator od opla zaparkowanego przy ul. Kolonia PZNF (straty: 8 000 zł).

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *