Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 15 lipca do 15 sierpnia w Luboniu skradziono jeden samochód, zatrzymano osiem osób poszukiwanych (w tym trzy listem gończym), dwie osoby posiadające narkotyki i jednego nietrzeźwego kierowcę. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu dwunastu sprawców oraz wylegitymowała 460 osób. Ujawniono również dziewięć oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

 

15 lipca – mężczyzna jadący volkswagenem ul. Armii Poznań nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo użycia przez umundurowanych policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Zatrzymano go po trzech kilometrach pościgu. Okazało się, że prowadził pojazd pomimo braku ku temu uprawnień.

15/17 lipca – z parkingu rowerowego przy dworcu PKP na ul. Dworcowej skradziono rower (straty:1 000 zł).

18 lipca – W sklepie „Action” w CH Pajo przy ul. Żabikowskiej skradziono power bank, słuchawki i trzy wiertarki akumulatorowe. Na miejscu zabezpieczono zapis monitoringowy (straty: 950 zł).

19/20 lipca – po wyważeniu drzwi tarasowych włamano się do jednego z mieszkań w bloku przy Al. Jana Pawła II i skradziono gotówkę oraz biżuterię. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady.

21 lipca – z parkingu rowerowego przy dworcu PKP na ul. Dworcowej skradziono rower (straty:1 800 zł).

22 lipca – na stacji benzynowej Orlen, kierowca samochodu marki Chrysler zatankował paliwo, a następnie, nie zapłaciwszy za nie, odjechał (straty: 715 zł).

22 lipca – mieszkanka Poznania skradła ze sklepu Biedronka przy ul. Żabikowskiej znajdujące się tam na półkach artykuły (straty: 825 zł).

22 lipca – przy ul. Poznańskiej zniszczono betonowy płot odgradzający prywatną posesję od placu zabaw (straty: 800 zł).

22 lipca – przy ul. Unijnej zatrzymano dwóch jadących citroenem mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki (15,72 g). Ponadto okazało się, że kierujący pojazdem, nie miał ku temu stosownych uprawnień.

22 lipca – przy ul. Konarzewskiego z zaparkowanego tam samochodu skradziono portfel z dokumentami (straty: 100 zł).

25 lipca – mieszkaniec Poznania skradł z jednego ze sklepów CH Factory przy ul. Dębieckiej pięć par butów marki Nike o wartości 2 500 zł. Zatrzymali go policjanci.

29 lipca – przy ul. Faustmanna mieszkance Lubonia skradziono saszetkę z kartą do bankomatu ukraińskiego oraz gotówkę: 350 zł, 400 $ i 2 000 hrywien.

2 sierpnia – z klatki schodowej jednego z bloków przy al. Jana Pawła II skradziono rower (straty: 2 500 zł).

3 sierpnia – skradziono toyotę zaparkowaną przy ul. Dożynkowej (straty: 80 000 zł).

4 sierpnia – przy ul. Żabikowskiej skradziono rower (straty: 1 500 zł).

6 sierpnia – przy ul. Żabikowskiej, po wyważeniu okna włamano się do przyczepy gastronomicznej z lodami i skradziono 200 zł (straty: 800 zł).

6 sierpnia – przy ul. Armii Poznań zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem bez stosownych ku temu uprawnień.

9 sierpnia – z pokoju służbowego w „Żabce” przy al. Jana Pawła II skradziono torebkę damską z gotówką (straty: 1 500 zł).

10 sierpnia – z jednego z domów przy ul. Dożynkowej skradziono torebkę damską, w której znajdowało się 1 500 zł. Sprawca kradzieży, którym okazał się obywatel Ukrainy został zatrzymany przez policjantów.

11 sierpnia – w sklepie „Anika” przy ul. Kościuszki obywatel Ukrainy grożąc nożem obezwładnił pracującą tam ekspedientkę i zażądał wydania z kasy pieniędzy. Skradł również kilka paczek papierosów. Został zatrzymany przez policjantów.

14 sierpnia – z parkingu przy dworcu PKP na ul. Dworcowej skradziono rower (straty: 2 500 zł).

14/15 sierpnia – z kufra zaparkowanego przy ul. Żabikowskiej mercedesa skradziono: odkurzacz, pięć walizek z używaną odzieżą, biżuterię oraz 90 paczek papierosów. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady (straty: 5 550 zł).

15 sierpnia – uszkodzono skodę zaparkowaną przy ul. Źródlanej (straty: 600 zł).

15 sierpnia – przy ul. Dworcowej zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem, który nie posiadał stosownych ku temu uprawnień.

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Uwaga oszuści!

We wtorek, 2 sierpnia starsza mieszkanka ul. Słonecznikowej powiadomiła policjantów, że nieznana kobieta dzwoniąc na tel. stacjonarny, podając się za policjantkę, poleciła jej udać się do banku i wypłacić z konta wszystkie oszczędności, ponieważ ich bezpieczeństwo jest zagrożone. Następnie oszukana kobieta, stosując się do dalszych poleceń, zadzwoniła pod wskazany numer tel., pod którym mężczyzna, podający się za prokuratora polecił przekazać wszystkie oszczędności i złoto kobiecie, która podjedzie pod jej dom. Oszukiwana i manipulowana mieszkanka ul. Słonecznikowej przekazała oszustce gotówkę w kwocie 26 500 zł oraz biżuterię o wartości 30 000 zł. Niech opisane wyżej zdarzenie będzie przestrogą zwłaszcza dla seniorów.

(PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Życie w Ośrodku Kultury

Uścisk dłoni

Podział majątku a spółka cywilna

Rozwód to zawsze trudny czas dla obu stron, zwłaszcza gdy dochodzi do konieczności podziału majątku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *