Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 15 czerwca do 14 lipca 2023 roku w Luboniu skradziono 1 samochód, zatrzymano 3 osoby poszukiwane, 1 nietrzeźwego kierowcę i 2 osoby posiadające narkotyki. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 8 sprawców oraz wylegitymowała 634 osoby. Ujawniono również 11 oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

 

15 czerwca – z jednego z mieszkań bloku przy ul. Osiedlowej skradziono biżuterię oraz leki (straty: 2 000 zł).

19 czerwca – mieszkaniec Poznania w sklepie Netto przy ul. Żabikowskiej skradł artykuły przemysłowe i spożywcze o wartości 560 zł, sprawcę ujęto, a skradzione artykuły odzyskano.

19 czerwca – przy ul. Wschodniej uszkodzono panel ogrodzeniowy na terenie wspólnoty mieszkaniowej.

20 czerwca – przy ul. Poniatowskiego nietrzeźwa kobieta znieważyła interweniujących policjantów, jednego z nich kopnęła w nogę.

21 czerwca – przy ul. Wojska Polskiego zderzyła się rowerzystka z audi, kobieta została lekko ranna, po opatrzeniu w szpitalu wróciła do domu.

22 czerwca – przy ul. Niezłomnych skradziono elementy układu wydechowego wraz z katalizatorem od samochodu marki Hyundai (straty: 5 000 zł).

23 czerwca – uszkodzono ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Niezłomnych (straty: 3 500 zł).

23 czerwca – przy ul. Kościuszki zderzyły się audi z oplem, jedna osoba została lekko ranna, na miejscu udzielił jej pomocy zespół Pogotowia Ratunkowego.

23/24 czerwca – z parkingu niestrzeżonego przy ul. Sikorskiego skradziono zaparkowany tam skuter (straty: 15 000 zł).

24 czerwca – przy ul. Kopernika zatrzymano nietrzeźwego (1 promil) kierowcę, jak się okazało posiadał przy sobie narkotyki.

26 czerwca – przy ul. Nowiny nieznany sprawca podpalił dwa kontenery na śmieci (straty: 6 000 zł).

27 czerwca – na ul. Dąbrowskiego dwóch agresywnych mężczyzn bez powodu zaatakowało i pobiło przechodnia. Pokrzywdzony został poddany badaniom ZMS. W wyniku podjętych czynności lubońscy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. W jego miejscu zamieszkania znaleziono narkotyki. Zatrzymano również brata sprawcy pobicia.

29 czerwca – uszkodzono volkswagena zaparkowanego przy ul. Wschodniej (straty: 1 000 zł).

29 czerwca – przy ul. Powstańców Wielkopolskich obywatel Białorusi skradł paliwo z koparki znajdującej się na placu budowy. Sprawcę ujęto.

1 lipca – do starszej kobiety mieszkającej przy ul. Kościuszki zadzwoniła na telefon stacjonarny kobieta podająca się za policjantkę z Komornik. Oszustka wprowadziła seniorkę w błąd informując, że jej syn spowodował wypadek samochodowy i musi zapłacić kaucję, bo w przeciwnym razie pójdzie do więzienia. W ten sposób wyłudziła od przerażonej lubonianki kwotę 24 600 zł.

1 lipca – pod jeden z domów jednorodzinnych przy ul. Powstańców Wielkopolskich przyszła kobieta i prosiła właścicielkę posesji o jedzenie dla dzieci, następnie wykorzystując nieuwagę starszej pani skradła jej portfel z gotówką i telefon komórkowy (straty: 750 zł).

2 lipca – do seniorki zamieszkałej przy ul. Łącznej zadzwoniła na telefon stacjonarny kobieta podając się za poznańską policjantkę. Oszustka wprowadziła starszą panią w błąd informując, że jej syn był sprawcą wypadku samochodowego i musi zapłacić kaucję. Przerażona ofiara oszustki przekazała jej kwotę 57 000 zł.

3 lipca – do mieszkanki ul. Żabikowskiej zadzwoniła na telefon stacjonarny kobieta podająca się za policjantkę z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i poinformowała, że jej brat spowodował wypadek drogowy i musi zapłacić kaucję. Zdenerwowana kobieta przekazała oszustce 77 000 zł i biżuterię o wartości 3 000 zł.

4 lipca – uszkodzono audi zaparkowany przy ul. Uroczej (straty: 1 000 zł).

6/7 lipca – z parkingu niestrzeżonego przy ul. Jachtowej skradziono mazdę (straty: 70 000 zł).

7/10 lipca – uszkodzono siatkę ogrodzeniową na terenie wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Wschodniej (straty: 1 000 zł).

8/9 lipca – przy ul. Kołłątaja uszkodzono zaparkowaną tam mazdę (straty: 3 200 zł).

10/11 lipca – włamano się do siedmiu pomieszczeń piwnicznych jednego z bloków mieszkalnych przy ul. Jachtowej, z trzech skradziono znajdujące się tam narzędzia, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady.

13 lipca – przy ul. Piaskowej bulterier po wydostaniu się z jednej z posesji pogryzł 8-letniego chłopca, który odniósł ranę w okolicy podudzia. Chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie go opatrzono i założono trzy szwy.

14 lipca – w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Kwiatowej wybuchł pożar, prawdopodobnie przyczyną było zaprószenie ognia.

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

“Okres buntu raczej nie usprawiedliwia wandalizmu”

Niedzielnego wieczoru grupa młodych ludzi postanowiła spędzić czas w okolicach lubońskiej kawiarni Studio 44 w …

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *