Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 17 marca do 15 kwietnia 2023 roku w Luboniu skradziono 1 samochód, zatrzymano 5 osób poszukiwanych, 1 osobę posiadającą narkotyki, 2 nietrzeźwych kierowców i 5 kierowców prowadzących pojazdy bez posiadania ku temu uprawnień. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 13 sprawców oraz wylegitymowała 732 osoby. Ujawniono również 9 oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

17 marca – przy ul. Armii Poznań zatrzymano obywatela Gruzji, który kierował samochodem, pomimo posiadania zakazu sądowego.

19 marca – przy ul. Armii Poznań zatrzymano nietrzeźwego (0,8 promila) kierowcę.

20 marca – przy ul. Armii Poznań zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem, pomimo braku ku temu uprawnień.

20 marca – na skrzyżowaniu ulic Armii Poznań i Dębieckiej doszło do zderzenia siedmiu samochodów, ranna została jedna osoba, którą odwieziono do poznańskiego szpitala.

22 marca – w jednym z garaży osiedlowych przy alei Jana Pawła II ujawniono zwłoki mężczyzny. Po oględzinach przeprowadzonych na miejscu przez technika kryminalistyki i biegłego Zakładu Medycyny Sądowej wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu.

23 marca – przy ul. Sienkiewicza zatrzymano kobietę kierującą pojazdem, w którym podczas kontroli ujawniono nieprawidłowy stan przebiegu dalmierza.

23/24 marca – z parkingu przy ul. Sikorskiego skradziono volkswagena (brak monitoringu, straty: 80 000 zł).

27 marca – w sklepie ogrodniczym przy ul. Wojska Polskiego skradziono cztery świece zapachowe, dwa sekatory i zraszacz ogrodowy (straty: 900 zł).

28 marca – mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Źródlanej podłączył swoje mieszkanie do instalacji elektrycznej sąsiada i pobierał prąd na jego rachunek (straty: 600 zł).

28 marca – senior mieszkający przy ul. Żabikowskiej zgłosił, że nieznany mężczyzna, podający się za pracownika banku, wyłudził od niego dane osobowe, za pomocą których zawarł umowę kredytową. Ponadto oszust polecił starszemu mężczyźnie zainstalować na komputerze aplikację, za pomocą której dokonał nieautoryzowanych wypłat i przelewów z jego konta bankowego (straty: 17 000 zł).

29 marca – skradziono baterię od hulajnogi elektrycznej pozostawionej przy ul. 11 Listopada (straty: 1 000 zł).

29 marca – przy ul. Unijnej zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem, pomimo braku ku temu uprawnień.

30 marca – przy ul. Kościuszki zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem, pomimo braku ku temu uprawnień.

2 kwietnia – przy ul. Powstańców Wielkopolskich zatrzymano nietrzeźwego kierowcę (obywatel Ukrainy, 2,2 promila).

3 kwietnia – przy ul. Żabikowskiej skradziono laptop oraz słuchawki bezprzewodowe (straty: 6 700 zł).

4 kwietnia – na jednej z posesji przy ul. Poniatowskiego lubońscy policjanci ujawnili rozebrany na części, skradziony wcześniej na terenie Niemiec samochód marki Alfa Romeo. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki oraz biegłego z dziedziny mechanoskopii.

4 kwietnia – przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. 1 Maja 13-letni chłopiec został uderzony pięścią w twarz przez o rok starszego brata swojego kolegi z klasy. Pokrzywdzonemu chłopcu wystawiono skierowanie do Zakładu Medycyny Sądowej.

6 kwietnia – przy ul. Okrzei zatrzymano kobietę posiadającą przy sobie narkotyki.

7 kwietnia – kobiecie dokonującej zakupów w sklepie Netto przy ul. Żabikowskiej skradziono telefon komórkowy (straty: 1 000 zł).

9 kwietnia – przy ul. Krętej zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem, pomimo braku ku temu uprawnień. Okazało się, że był poszukiwany w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego.

12 kwietnia – przy ul. Kościuszki doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem, ranna została jedna osoba, którą odwieziono do szpitala.

13 kwietnia – mieszkanka gm. Mosina zadzwoniła do dyżurnego Komisariatu Policji w Luboniu i poinformowała, że pod komisariatem podłożono bombę. Dodała „Jak chcecie żyć, to się ewakuujcie”. Na miejscu przewodnik z psem przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne z wynikiem negatywnym. W wyniku podjętych przez policjantów czynności następnego dnia w Lesznie zatrzymano podejrzaną o popełnienie przestępstwa kobietę, która niewątpliwie za swój czyn poniesie konsekwencje.

15 kwietnia – uszkodzono samochód zaparkowany przy ul. Wschodniej (straty: 1 000 zł).

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *